1/4 finale Kup kupova: Metalurg i Bosna na dobrom putu - Težak poraz Pik Segeda! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa 1/4 finale Kup kupova: Metalurg i Bosna na dobrom putu – Težak poraz Pik Segeda!

Rukometaši Metalurga izborili su odličan rezultat u Cirihu na gostovanju Amicitiji (poraz 29:31) pred revanš susret u "Trajkovskom" sledeće nedelje.Lider švajcarskog prvenstva nije uspeo da stekne opipljiviju prednost pred 1250 domaćih navijača, tako da je realno očekivati da makedonski šampion ostvari veliki uspeh – plasman u polufinale. Šampion BiH, Bosna  Sunce Osiguranje izgubila je na gostovanju drugom švajcarskom predstavniku, Kadeten Šafhauzenu 22:27. Izabranici trenera Rađe su vodili u prvom delu (6:2) imali solidan rezultat na poluvremenu (12:13), kao i u 45. minutu (17:18), ali su u poslednjem delu susreta popustili i ubedljviije izgubili. No, ne treba ni sumnjati da je pred punom dvoranom "Ramiz Salčin" u revanšu ova prednost dostižna.

Dvorana Sportskog centra Švajcerbild. Gledalaca: 1.400 Sudije: Jens Karl Nilsen i Peter Lorendsen (Danska) Delegat EHF-a: Stefan Klar (Slovačka). Sedmerci: Šafhauzen 3 (3), Bosna SO 1 (1). Isključenja: Šafhauzen 8, Bosna SO 12 minuta.
KADETTEN SCHAFFHAUSEN: Podpečan, Buher 1, Kvadreli, Graubner 6, Kukučka 5, Patril, Liniger 6, Malenčić, Marcinkevičijus 1, Oltmans, Petro, Pungartnik 2, Uršić 1, Rauh 5. Trener: Petr Hrakovec.
BOSNA SO: Grahovac (2 odbrane), Šabanović (9 odbrana), Međić, Sirćo 2, Pucelj, Rađenović, Đurković, Jonovski, Nadoveza 4, Golić 2, Kapisoda 9, Buljugija, Jaškić 5, Melić. Trener: Vojislav Rađa.

Srpska kolonija u Segedinu, doživela je težak poraz na gostovanju u Nordhornu. Iako se radi o ekipi u bankrotu, gde igrači više razmišljaju o junu, nego o nastupajućoj sezoni, izgleda da su mađarski vicešampion i samo četvrtfinale evropskog takmičenja, bili dovoljan motiv za ubedljivu pobedu 34:25 (18:12).

Nordhorn: Gentzel (16/1 odbrana), Katsigiannis (n.e.); Verjans (2), Karlsson (1), E. Rigterink (n.e.), Myrhol (6), Mičkal (n.e.), Lislerud-Hansen (n.e.), Weinhold (4), Bültmann (n.e.), Šprem (9/1), Stojković (9/5), Szücs (3), Kalter (n.e.)

Szeged: Puljezević (11 odbrana, bis 51.), Marjanac (3 odbrane); Herbert, Vancsics (1), Osmajić (1), Anđjelković (5), Krivokapić (6/1), Ghionea, Zubai (1), Katzirz, Petrea (3), Laluska (1), Nenadić (4), Žvižej (3/1)

U poslednjem meču četvrtfinala, Valjadolid je demontirao Konstancu 38:23.