Alfred Gislason svestan realnosti: Teško sa minusom u Skoplju - Vardar je uz PSŽ najbolji u Evropi - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Alfred Gislason svestan realnosti: Teško sa minusom u Skoplju – Vardar je uz PSŽ najbolji u Evropi

Dva pehara EHF Lige šampiona podigao je Alfred Gislason sa Kilom. Sudeći po onome što smo videli u prvom meču „Zebri“ sa Vardarom 28:29, ostaće mu još jedna šansa da se domogne Kelna i šanse da mu se svira „we are the champions“ pre završetka mandata 2019. godine.

Islanđanin je svestan na kakvog se rivala namerio…

• Ćestitke Vardaru na pobedi, znali smo da će igranje protiv tima koji je, pored Pariza, najjači u EHF Ligi šampiona, biti jako teško. Imali smo problema tokom čitavog meča, naročito u prvom poluvremenu, pa je samo dva gola minusa bilo pomalo i srećno po nas. U drugom poluvremenu smo se podigli zahvaljujući Niklasu Landinu, a i u napadu smo bolje zaigrali. Zatim smo ušli u problem efikasnosti. Razlog tome je i kvalitet Vardara, ali i isključenje Patrika Vinčeka i glupe greške. Prokockali smo šansu za pobedu i zbog toga sam nezadovoljan. Sa golom minusa biće izuzetno teško u Skoplju. Povredio se i Stefen Vajnhold. Sada se prebacujemo na meč Bundeslige sa Lajpcigom – jasan je bio Gislason posle meča.