Balkanski okršaj domaćinu, Hrvatski kadeti u finalu Evropskog prvenstva! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Balkanski okršaj domaćinu, Hrvatski kadeti u finalu Evropskog prvenstva!

Balkanski okršaj domaćinu, Hrvatski kadeti u finalu Evropskog prvenstva!

U balkanskom okršaju polufinala Evropskog prvenstva za kadete, Hrvatska je u Varaždinu bila bolja od Slovenije 26:22 (10:9), i plasirala se u finale gde će se za titulu boriti sa Nemačkom.

Od prvog do poslednjeg trenutka utakmice, izabranici Kreša Ivankovića su bili u prednosti. Na tome mogu zahvaliti najpre golmanu Dominiku Kuzmanoviću koji je u prvih 20 minuta čini čuda pred golom, ali i dekoncentrisanim Slovencima, koji su u prvom poluvremenu promašili sijaset čistih zicera.

Za prvih 17 minuta, momci Saše Prapotnika postigli su svega dva gola, ali su u svojim redovima takođe imali izuzetno raspoloženog čuvara mreže, Denisa Strašeka, koji nije dozvolio da zaostatak bude veći od četiri gola, iako se lako moglo dogoditi da pitanje pobednika bude rešeno ranije nego što je iko očekivao.

Kada je Slovenija konačno počela da realizuje povoljne pozicije za šut, do kojih nisu imali previđe problema da dođe, rezultat je počeo da se bliži egalu. U samoj završnici prvog dela, „gosti“ su promašili i zicer za izjednačenje, a ispostavilo se da je to najbliže što su prišli protivniku do samog kraja. Hrvatska je početkom nastavka vratila razliku na plus tri, i održavala je u igri gol za gol do poslednjih trenutaka utakmice, odnosno do pogotka Lisca za 26:22, kada je postalo jasno da će domaćin u veliko finale.

Ono je na programu u nedelju od 17.00, a prethodno će se u 14.30 Slovenija i Španija boriti za bronzu.

Hrvatska-Slovenija 26:22 (10:9)

Hrvatska: Mandić, Kuzmanović – Jurišić 7, Barbić 6, Lisac 6, Hršak 3, Rauzan 2, Grubišić 1, Obradović 1, Car, Zakić, Neralić, Šalić, Dujić, Tompić

Slovenija: Strašek, Zupančić – Janc 9, Makuc 5, Milvić 2, Gregorič 2, Vidmar 2, Rot 1, Škrinjar 1, Ćirović, Muminović, Miklavec, Klemenčić, Švalj, Kacičnik, Fergola