Baraž za SP: Crnogorke sa plus šest u Belorusiju - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Baraž za SP: Crnogorke sa plus šest u Belorusiju

Baraž za SP: Crnogorke sa plus šest u Belorusiju

U prvom meču baraža za odlazak na Svetsko prvenstvo u Španiji 2021. godine, reprezentacija Crne Gore savladala je Belorusiju 29:23 (14:13), i tako obezbedila solidnu zalihu pred revanš u Minsku koji je na programu u utorak.

Na selektorskom debiju Bojane Popović, „Lavice“ su se dugo mučile protiv autsajdera koji je poslednje veliko takmičenje igrao davne 2008. godine. U 33. minutu rezultat je bio 15:15, Crna Gora je prvi put došla do tri razlike u 37. minutu golom Eme Ramusović za 19:16, a 12 sekundi kasnije i do 20:16, nakon što je Jovanka Radičević iz kontre kaznila neuspešan pokušaj brzog centra rivala.

Od 23:19, domaće nisu primile gol preko 12 minuta, ali su dale samo četiri za rekordnih 27:19. Gošće su serijom 3:0 prišle na 27:22, da bi Crna Gora na kraju obezbedila plus šest, što bi moralo biti dovoljna za prolaz na 15. uzastopno veliko takmičenje.

Anastasija Kulak je neočekivano mučila favorita na startu, svojim petim golom dovela Belorusiju u vođstvo 8:7. Jako lošu odbranu nadoknadila je Đurđina Jauković, koja je bila u ritmu sa olimpijskog kvalifikacionog turnira, rešetala mrežu rivala i držala egal sve do početka nastavka, kada je razlika u kvalitetu počela da se odražava i na semafor.

CRNA GORA – BELORUSIJA 29:23 (14:13)

Sedmerci: Crna Gora 5 (4), Belorusija 2 (0).

Isključenja: Crna Gora 6, Belorusija 6 minuta.

Crna Gora: NENEZIĆ (sedmerac), Batinović (devet odbrana i sedmerac), RADIČEVIĆ 5 (2), JAUKOVIĆ 9 (2), Pletikosić, Mugoša, Džaferović 1, KLIKOVAC, Bulatović, Brnović 1, Pavićević, RAMUSOVIĆ 3, MEHMEDOVIĆ 5, Despotović 1, GRBIĆ 4, Vukčević.

Bjelorusija: Kuncevič (devet odbrana), VAJTULEVIČ, Šinkaruk 1, KULAK 8, VASILJEVSKAJA, ILJINA 5, KOTINA 2, Satnjikava, Kanaval 3, Hutava, Sinjavskaja, Samsonova, AHRAMENKA 3, Sivuha, Jelisejeva, MOKAT 1.