Barsa kroz iglene uši do pobede u Alborgu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Barsa kroz iglene uši do pobede u Alborgu

Barsa kroz iglene uši do pobede u Alborgu

I nakon osme utakmice, ekipa Barselone ostala je jedina sa maksimalnim učinkom u dosadašnjem toku EHF Lige šampiona. Katalonci nisu imali nimalo lak zadatak na gostovanju u danskoj protiv najprijatnijeg iznenađenja takmičenja, ali su u samom finišu uspeli da slome jak otpor Alborga i slave 32:35 (15:19).

Nije delovalo da će posao gostiju biti toliko komplikovan nakon vođstva od plus pet početkom drugog poluvremena, ali je uporni danski šampion korak po korak topio protivničku prednost, i prišao na minus dva na ulasku u poslednjih 10 minuta.

Alborg se tu nije zaustavio – četiri minuta pre kraja golman Agefors je pogodio protivnički mrežu iz svog prostora i izjednačio na 31:31, međutim, Palmarson i Cindrić su pogađali do kraja i sprečili iznenađenje, uz ključnu odbranu Pereza de Vargasa pri rezultatu 32:33.

Aalborg – Barcelona 32-35 (15-19)

Aalborg : Nikolaj Christensen 10, Magnus S. Jensen 4, Rene Antonsen 4, Buster Juul 3, Mark Marcher 3, Lukas Sandell 2, Mads Christiansen 2, Jonas Samuelsson 1, Henrik M. Jensen 1, Benjamin Jakobsen 1, Mikael Aggefors 1.

Barcelona : Aron Palmarsson 6, Timothey N´Guessan 5, Luka Cindric 5, Dika Mem 4, Ludovic Fabregas 4, Aleix Gomez 3, Aitor Ariño 3, Jure Dolenec 2, Raul Entrerrios 2, Cedric Sorhaindo 1.