PALA I ARENA: Barcelona kroz Zagreb pobjednički, ali i trnovito - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa PALA I ARENA: Barcelona kroz Zagreb pobjednički, ali i trnovito

PALA I ARENA: Barcelona kroz Zagreb pobjednički, ali i trnovito

5 komentari

IZ ARENE
TOMISLAV LAURIĆ

Arena je i prije samog spektakla pokazala da je rukometna tvrđava. Prisjetila se brojna publika zvižducima Karabatićeve epizode s Balićem, ali je isto tako i gromoglasnim aplauzom pozdravila povratnika Kiru Lazarova. Smilovala su se obojica u uvodnim minutama, no do kraja poluvremena postigli sedam pogodaka i vodili svoj tim do prednosti od 10:14. Barca je počela izgledai kao stroj, no mlađahni je Zagreb još jednom ‘tućom’ uspio dovesti meč u dramatičnu završnicu. Imali su minutu prije kraja napad za neriješeno, no Šarić je potvrdio svoju vrlo kvalitetnu predstavu. Sve dileme oko pobjednika riješio je eurogolom gostujući kapetan Tomas postavljanjem konačnog rezultata 23:25.

PPD ZAGREB – FC BARCELONA 23:25  (10:14)
Gledalaca: 15.200
Isključenja: PPD Zagreb 6 minuta (T. Valčić, Kovačević, Čelica), FC Barcelona 4 minute (Morros, Noddesbo)
Sedmerci: PPD Zagreb 4/4, Barcelona 4/5

PPD ZAGREB: Ivić (12+1 obrana, cijeli meč), Stevanović, Brozović 2, Stepančić 9, Čelica, Šprem, Šebetić, Pavlović, Horvat 5(3), Šušnja 1, J. Valčić 2, T. Valčić, Mandalinić 2, Obranović 1, Vuglač 1, Kovačević
FC BARCELONA: Perez de Vargas, Šarić (12 obrana, cijeli meč); Noddesbo, Tomas 5, Ra. Entrerrios 1, Sorhaindo 1, Sarmiento 1, Arino, Gurbindo 1, Sigurdsson 5, Rutenka, Morros, N. Karabatić 6, Saubich, Jallouz, Lazarov 5(4)
SEMAFOR: 1:0 (4′), 2:2 (7′), 3:3 (9′), 5:4 (12′), 5:7 (17′), 5:9 (19′), 6:10 (23′), 7:11 (26′), 10:14 (30′), 11:15 (34′), 13:17 (38′), 15:19 (42′), 17:20 (46′), 18:22 (49′), 19:23 (52′), 23:24 (58′), 23:25 (60′)

IGRAČ UTAKMICE: Luka Stepančić

Dok su na tribinama Arene opet rušeni rekordi, Zagreb je bio novu žestoku bitku od samog početka. Čekalo se pune četiri minute, sve do Brozovićeve asistencije na balićevski način ka Josi Valčiću, da bi se mreže zatresle po prvi puta. Huknula je publika, pokušala ponijeti PPD-ovce do furioznog starta kao protiv Koldinga, ali Barca to nije dopustila. Držala se u egalu prvih 12 minuta (5:4) pa podigla ritam, zabila tri za redom i pet minuta kasnije prisilila Vuju na prvu minutu predaha.

Jedva da su se igrači vratili na teren, a Zagrebov je strateg i po drugi puta morao posegnuti za zelenim kartonom jer nastavio je PPD s jednako konfuznom igrom te omogućio Pascalovom sastavu da postigne još dva brza pogotka (5:9). Uz puno muke uspio se domaćin konsolidirati i održati do poluvremena zaostatak od četiri pogotka razlike (10:14) protiv Barce koja je u cijelom poluvremenu napravila tek jednu jedinu tehničku pogrešku.

PET MOMENATA UTAKMICE:
– IZOSTAO JE ZAGREBOV FURIOZNI ULAZAK U UTAKMICU
– BARCELONA SERIJOM 0:5 OSTVARUJE KONTROLU NAD REZULTATOM (5:9)
– STEPANČIĆ IMPRESIVNOM IGROM DRŽI ZAGREB U IGRI
– BARCA
– ŠARIĆ 12. OBRANOM NE DOPUŠTA ZAGREBU DA DOĐE DO IZJEDNAČENJA (59.’)

Kako Zagreb nije uspio furiozno otvoriti utakmicu, tako je i početkom nastavka uspio izbjeći svoju gotovo standardnu nekolikominutnu krizu. Lavovskom je borbom Vujina mladost dobrim dijelom zaustavila napad moćnih Španjolaca, ali nije išlo u napadu da bi se profitiralo na rezultatu. Sve dok briljantnom igrom Stepančić (od 30. do 45. minute njegovih pet pogodaka + izboren sedmerac i isključenje) nije počeo frustrirati sve nezadovoljnijeg Pascala.

Jednako je ljut bio i Ivić nakon što ga je Sigurdsson pri šutu s krila pogodio u glavu pa je nakon toga obranio još dva teška udarca. Povezala je tada i Barca nekoliko tehničkih pogrešaka, ponudila je u zadnjih 15 minuta puno više negoli se moglo očekivati. Krasnim solo prodorom Mandalinić smanjuje na 22:24 i tri minute prije kraja unosi novu dramu u zagrebačku Arenu.

Noddesbo radi krivi blok,Brozović zabija pod prekršajem na što Sarmiento panično baca loptu ‘u bunar’ i daje Zagrebu priliku za izjednačenje. No, tada na scenu stupa iskustvo: Šarić bilježi 12. obranu, a na drugoj strani terena osam sekundi prije kraja Tomas frkom iz nemoguće situacije postavlja konačnih 23:25.