BARSA U FINALU: Karabatić i Šarić srušili Kielce - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa BARSA U FINALU: Karabatić i Šarić srušili Kielce

BARSA U FINALU: Karabatić i Šarić srušili Kielce

U prvom polufinalnom duelu VELUX EHF Lige šampiona, Barselona je u „Lankses“ areni u Kelnu savladala Vive Tauorn Kielce rezultatom 33:28 (16:14). Briljirao je najbolji igrač planete, Nikola Karabatić sa osam golova. Pored njega, čovek odluke bio je i Danijel Šarić, koji je u igru ušao tek 15-ak minuta pre kraja.

BARSELONA – VIVE TAURON KIELCE 33:28 (16:14)

7m: Barselona 2/2, Vive Tauron Kielce 2/3

Isključenja: Barslona 4 min, Vive Tauron Kielce 6 min.

BARSELONA

de Vargas 8 odb, Šarić 8+1 odb – Nedesbo 4, Tomas 3, Entrerios 2, Soreindo 2, Sarmiento 2, Arinjo, Gurbindo, Sigurdson 5, Markez, Rutenka, Moros, Karabatić 8, Žaluz, Lazarov 7 (2)

VIVE TAURON KIELCE

Šmal 2 odb, Šego 5 odb – Jurecki 1, Tkačik 2, Rajhman 2, Hrapkovski 1, Aginagalde 8, Bielceki 7 (2), Štrlek 2, Lijevski 2, Buntić 2, Musa 1, Zorman, Rosinski 1, Čupić 3

Igrač utakmice: Nikola Karabatić

Veče za zaborav: Marin Šego

Posle početnog vođstva Poljaka od 1:0, Barsa je uzela stvari u svoje ruke. U osmom minutu bilo je 4:2, a šest minuta kasnije na semaforu je pisalo 8:4. Katalnoci su do tog vođstva došli usled puno izgubljenih lopti Kielcea, koje su otvorile priliku za ubitačne kontra napade. Posle odluke Dujšebaeva da promeni odbranu na 5 – 1, njegov ti je došao do daha. Seriju 3:0 načinili su golovi Lijevskog, Aginagaldea i Bieleckog, za smanjenje na 10:9. Raspoloženi Nedesbo i Sarmiento vraćaju Barseloni sigurnost, 12:9, ali su ofantivnim greškama dozvolili rivalu da povrati minimalan zaostatak, 15:14. Do zvuka sirene, Nedesbo je postigao svoj treći gol za dva razlike.

– Marin Šego je prvu intervenciju zabeležio tek u 15. minutu

– Barselona je postigla sedam golova iz kontra napada u prvom delu, u odnosu na jedan rivala

– Veliki hendikape za poljskog prvaka, bila je povreda Aginagaldea u finišu prvog poluvremena, posle koje se nije vraćao na teren

– Za 16 minuta u igri, Šarić zabeležio devet odbrana

– U jedinom napadu za vođestvo Kielcea u drugom delu, Šarić zaustavio dva zicera

– Na seriju Barse od 3:0, poljski tim odgovorio sa 6:1 i izjednačio na 20:20

– Igrači V.T. Kielcea nisu postigli gol od 51. minuta do završnih sekundi meča, kada je sve bilo rešeno

Početak drugog dela izgledao je kao poletak kraja Kielcea. Izgubljene lopte Poljaka i serija Barselone od 3:0 za najveće vođstvo – 19:14. Ipak, Usledio je još snažniji i brži nalet autsajdera. Dva ishitrena šuta Lazarova i kontre Čupića i Štrleka donose 19:18 i tajm – aut Ćavija paskvala. U 39. minutu, Štrlek svojim drugim golom, ponovo iz kntre, donosi egal, 20:20.

Igralo se gol za gol sve do 50. minuta, kada je Sarmiento povisio prednost španskog prvaka na 28:26. Usledila je nova greška na drugoj strani, a Lazarov pogađa peti put za plus tri. Šarić je nastavio sa onim što de Vargasu nije uspevalu u drugom delu. Zaustavio je par udaraca sa devet metara i omogućio Nedesbou da iz protiv udara povisi na 31:27. Šarić potom zaustavlja i sedmerac Bieleckom, čime je dat znak klupi Ćavija Pakvala da počne sa slavljem.