Barselona pred novim fajnal-forom, Meškov Brest namučio favorita - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Barselona pred novim fajnal-forom, Meškov Brest namučio favorita

Barselona pred novim fajnal-forom, Meškov Brest namučio favorita

U prvom meču četvrtifnala EHF Lige šampiona, najveći favorit za osvajanje ovog takmičenja, Barselona, slavila je na gostovanju Meškov Brestu 29:33 (16:17), i tako obavila verovatno teži i veći deo posla oko plasmana na fajnal-for u Keln.

Odlična rukometna predstava viđena je u Brestu, pred solidno popunjenim tribinama glasnim domaćim navijačima. Na samom početku, delovalo je da će njihova pažnja biti lišena neizvesnosti nakon silnog starta favorita i vođstva od 5:1, međutim, silno oslabljena ekipa Raula Alonsa ipak je pokazala zube katalonskom giguntu, i to nimalo tupe.

Bez levorukog beka u postavi, najlešće sa desnorukim Sandrom Obranovićem na toj poziciji, Meškov Brest je pružio veliki otpor, i do same završnice bio u igri za bolji rezultat.

Prvi rezultatski povratak beloruskog prvaka inicirao je mladi golman Usak, čije su odbrane pokrenule sjajan talas golova iz tranzicije, pre svih nepogrešivog Mikite Vailupova. Desno krilo koje figurira kao novo pojačanje Vesprema, šutiralo je 8/8 u prvom poluvremenu, a utakmicu završilo sa učinkom 11/11.

Napadom je maestralno dirigovao Staš Skube, pa je Meškov Brest iskoristio svaku slabu etapu velemoćnog protivnika na ovoj utakmici. Ivan Pešić do 15. minuta nije pipnuo loptu, a kada se u sedmom minutu nastavka vratio među stative, počeo je da brani kao u transu. Na njegovim krilima, debitant među osam najboljih u Evropi anulirao je tri gola zaostatka, i držao se u egalu do same završnice, kada je kvalitet tima Ćavija Paskvala, ali i umor momaka u plavim dresovima, onemogućio autsajdera da ostvari bolji rezultat.

Leteći Dika Mem je preuzeo odgovornost u samoj završnici i bio udarna napadačka snaga Barselone. Njegovim golom u poslednjem trenutku igre, postavljen je konačan rezultat. Revanš meč na programu je naredne srede u Blaugrani. Španski prvak je napravio veliki korak ka Kelnu, iako nije bilo doprinosa povređenih ili rovitih Arinja, Soreindoa, Mortensena, pa ni Luke Cindrića koji je na terenu proveo tek nekoliko uvodnih minuta.

MEŠKOV BREST-BARSELONA 29:33 (16:17)

MEŠKOV BREST: Pešić 8 odbrana, Usak 5 odbrana – Vailupov 11, Jurinok 4, Santalov 3, Skube 3, Vranješ 3, Šumak 3, Obranović 1, Malus 1

BARSELONA: De Vargas 3 odbrane, Meler 4 odbrane – Mem 10, Palmarson 5, Fabregas 4, Engesan 3, Gomez Abeljo 7, Makuc 1, Dolenec 2, Mortensen, Frade, Soreindo, Cinrić, dos Santos, Paskval