Benfika eliminisala Nexe posle drame - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Benfika eliminisala Nexe posle drame

Benfika eliminisala Nexe posle drame

Našički Nexe ostao je bez plasmana u grupnu fazu EHF Kupa, a jedan od glavnih krivaca za to je makedonski reprezentativac Borko Ristovski. Čuvar mreže portugalske Benfike sačuvao je 28:24 svog tima u poslednjem napadu, kada je sedmerac Saše Barišića Jamana završio loptom u prečku. Na taj način je Benfika zbog većeg broja postignutih golova u gostima (poraz u Našicama 30:26) plasirao u grupnu fazu najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja posle EHF Lige šampiona.

Moram priznati da smo vrlo razočarani gubitkom. Loše smo otvorili prvo poluvrijeme, dok smo se u drugom uspjeli vratili u utakmicu i umjesto da ju mirno do kraja iskontroliramo mi to ovako prokockamo. Promašena dva penala i zicer i to je na koncu i rezultiralo ovim nesretnim ispadanjem iz EHF-a. Nikako nisam zadovoljan s igrom, ali smo i tako došli u drugom poluvremenu do dobre i konforne situacije i samo je nedostajala ta mirnoća u šutu. Na nama je da skupimo glave što prije, jer sve je to dio ovog s čim se bavimo. Nekada se dobiva, a nekada se nažalost i ovako nesretno gubi. Ovom prilikom želim se zahvaliti navijačima RK Nexe koji su došli za nama u Portugal. Oni su nam velika potpora, kako u Našicama, a i danas, jer tu su s nama proživljavali sve šokove tokom cijele ove utakmice.– rekao je za kraj trener Hrvoje Horvat.