BLEDI KAO KRPA: Eurofarm Pelister razočarao na startu Lige Evrope - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa BLEDI KAO KRPA: Eurofarm Pelister razočarao na startu Lige Evrope

BLEDI KAO KRPA: Eurofarm Pelister razočarao na startu Lige Evrope

U okviru prvog kola grupe D EHF Lige Evrope, Eurofarm Pelister poražen je na domaćem terenu od francuskog Nima 21:26 (6:15). Pitanje pobednika rešeno je već u prvom poluvremenu, tokom kojeg je tim iz Bitolja delovao frapantno loše.

Nakon startnih 1:0, Francuzi su postigli šest uzasopnih golova, i do kraja prvog poluvremena podizali razliku. Domaćin je početkom nastavka nagovestio povratak serijom 3:0 (9:15), ali da će na nagoveštaju sve i ostati, postalo je jasno vrlo brzo, jer su gosti odgovorili puno parom i prvi put stekli dvocifrenu prednost (9:19).

Golman Remi Debone je već u prvom poluvremenu postao dvocifren. Bekovska linija „Zelenih“ ređala je promašaj za promašajem, lopte su se brzopleto gubile, igra 7 na 6 delovala je tragično.

U samoj završnici, izabranici Željka Babića uspeli su da ublaže poraz, ali ostaje jako loš utisak, koji navodi na konstataciju da je Eurofarm Pelister jako daleko od prideva „evropski“…

U pobedničkim redovima, najefikasniji je bio Sanad sa sedam golova, Elsajed i Jakobsen dodali su po četiri, a Debone se zaustavio na 13 odbrana. Kod domaćina, Mandalinić je pogodio sedam puta, Gradžan pet, a Taboada četiri.

Makedonski predstavnik u Ligi Evrope za sedam dana gostiju Kadeten Šafhauzenu, dok će Nim dočekati atinski AEK.