Borzaš pa Letens za pobedu Tuluza u "ludom" meču sa San Rafaelom, Melić tragičar! (VIDEO) - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Borzaš pa Letens za pobedu Tuluza u „ludom“ meču sa San Rafaelom, Melić tragičar! (VIDEO)

Fantastičan okršaj Tuluza i San Rafaela otvorio je osmo kolo francuskog šampionata. Nakon velike drame u poslednjem minutu, domaći tim je slavio 29:28 (15:14).

Odlučujući pogodak postigao je Uroš Borzaš iz sedmerca, 18 sekundi pre kraja. U poslednjem trenutku utakmice, arbitri su dosudili sedmerac i na drugoj strani. Takva odluka izazvala je burnu reakciju domaćih igrača i navijača, ali je nedugo potom usledilo ogromno slavlje, pošto je Džef Letens odbranio šut Fahrudina Melića.

Pogodak Borzaša u poslednjem minutu bio je njegov jedini na meču. Njegov zemljak Nemanja Ilić postigao je šest, dok je najefikasniji bio Čileanac Fojčman sa osam.

Na drugoj strani, Fahrudin Melić je šest puta zatresao protivničku mrežu, ali je propustio veliku priliku da donese bod svojoj ekipi.  Aleksa Kolaković je postigao tri gola.

Tuluzu je ovo bila treća pobeda u sezoni, dok je San Rafael upisao drugi poraz.

Još tri utakmice odigrane su u petak – Šartr srpskog selektora Tonija Đerone savladao je Limož kod kuće, na krilima poslovično efikasnog Vanje Ilića:

Šartr-Limož 27:25 (11:11) Ilić 8; Serdarević 8 odbrana, Dolenec 5, Gajić 6, Žabić 1

Kretej-Seson 25:31 (12:15) Jandrić 6 odbrana

Saran-Nant 28:30 (12:17) Ševaljević 5; Ovniček 3, Milić 1, Pešmalbek 6, Lazarov 3