Brazil kroz iglene uši do Tokija! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Brazil kroz iglene uši do Tokija!

Brazil kroz iglene uši do Tokija!

Reprezentacija Brazila plasirala se na Olimpijske Igre kao drugoplasirana iz kvalifikacione grupe 1, odigrane u Podgorici. U južnoameričkom okršaju, odlučujućem za odlazak u Tokio, Brazilci su nakon velikog preokreta savladali Čile 26:24 (11:17).

Norveška je lako opravdala ulogu apsolutnog favorita u ovoj grupi sa sve tri pobede, dok je duel Brazila i Čilea bio direktna borba za drugo mesto, pod pretpostavkom da će Skandinavci savladati Južnu Koreju, što se na kraju i desilo.

Uprkos ranoj povredi članka Marka Oneta, Čileanci su imali veliku priliku da se prvi put u istoriji plasiraju na najveću smotru sporta, ali su nakon veličanstvenih 30 minuta odigrali očajno drugo poluvreme, i prokockali plus sedam, koliko su imali u jednom trenutku. Ekipa Matea Garalde je za 20 minuta igre u nastavku samo dva puta zatresla protivničku mrežu, ali je uprkos tome Brazil tek u 54. minutu stigao do prvog preimućstva na utakmici (23:22), i sačuvao ga do samog kraja.

Leonardo Dutra bio je najefikasniji u pobedničkim redovima sa pet golova, jednim više od Žoaa Silve, dok je na drugoj strani, po običaju, najbolji bio Fojčman sa osam preciznih od ukupno 11 šuteva.