Budućnost izborila četvrtfinale Lige šampiona! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Budućnost izborila četvrtfinale Lige šampiona!

Budućnost izborila četvrtfinale Lige šampiona!

U uzbudljivoj završnici revanš meča u Mađarskoj, ekipa Budućnosti uspela je da sačuva plus tri stečenih u Podgorici. Ferencvaroš je na svom terenu pobedio 29:28 (9:15), ali to nije bilo dovoljno za prolaz u četvrtfinale nakon poraza od 22:19 na terenu crnogorskog prvaka pre sedam dana.

Izabranice Bojane Popović su umalo prokockale izvesnu pobedu u ovom dvomeču. Početkom drugog poluvremena su u tri navrata imale i sedam golova preimućstva, čak deset računajući i prvi meč. Nemajući kud, Ferencvaroš je krenuo na sve ili ništa i umalo ostvario čudestan podvig – dva minuta pre kraja poveo je sa 28:26.

Bojana Popović se tada odlučila za veliki rizik, izvukla je Antigre iz igre, napala 7 na 6, a Alison Pino je, 76 sekundi pre kraja, postigla gol koji je otklonio poslednju dilemu.

Budućnost će u četvrtfinalu igrati sa još jednim timom iz Mađarske, trostrukim uzastopnim prvakom Đerom, koji je bio očekivano ubedljiv u dvomeču protiv nejakog  Bitighajma (37:20, 32:28).

Prvi meč na programu je prvog vikenda apila u Podgorici, a revanš sedam dana kasnije u Đeru.

FERENCVAROŠ – BUDUĆNOST 29:28 (9:15)

Budimpešta – „Đula Elek arena”. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Alpaidze i Berezkina (Rusija). Sedmerci: Ferencvaroš 3 (1), Budućnost 4 (4). Isključenja: Ferencvaroš 6, Budućnost 6 minuta.

Ferencvaroš: Janurik (devet odbrana), BIRO (jedna odbrana), Šacl 2, Sučanski 3, Čisar-Sekereš, Kišfaludi 2, Štole, Kovač 3, BELK 5, MARTON 2, MALESTAJN 2, Tot 1, KLUJBER 3, Hafra 1, KOVAČIČ 3 (1), BENKE 2.

Budućnost: Atingre (četiri odbrane i dva sedmerca), ARENHART (15 odbrana), RADIČEVIĆ 9 (4), Popović, Džaferović 2, A. Marsenić, Pavićević, PINO 2, MASLOVA 3, RAMUSOVIĆ 6, MEHMEDOVIĆ 3, Kadović, GRBIĆ 2, Vukčević 1.

Prerano je Budućnost počela da slavi lep uspeh, da bi na kraju morala da vadi kestenje iz vatre.

Ništa nije nagoveštavalo dramu – na krilima sjajne Jovanke Radičević, koja nije pogodila tek deveti šut, inspirisane Eme Ramusović i izvanredne odbrane, Podgoričanke su dominirale u Budimpešti.

Kao po loju je sve išlo, razlika je rasla do plus sedam u 34. minutu. Domaćin je od tog trenutka morao da postigne čak 11 golova više od protivnika da bi prošla dalje, i nije mu mnogo nedostajalo za takvu senzaciju.

Gošće su potpuno izgubile nit u napadu, sporo su se vraćale u odbranu, pomislile da je posao gotov, pa je izjednačenje stiglo već na startu 47. minuta (21:21). Itana Grbić je nakon nekoliko grešaka idealno asistirala Ramusovićevoj i Majdi Mehmedović, a između tih dodavanja i postigla gol, pa je Budućnost na sedam minuta do kraja vodila 26:24.

Međutim, Ferencvaroš se nije predao, napravio seriju 4:0 i poveo 28:26. U tom momentu, za kompletan uspeh neophodno im je bilo plus četiri, a da do toga neće moći postalo je jasno nakon hazarderskog poteza Popović i pogotka Alison Pino.