Bundes: Flensburg prenoćio na vrhu, Simić i Pavlović vodili Melsungen do trijumfa nad Gepingenom - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Bundes: Flensburg prenoćio na vrhu, Simić i Pavlović vodili Melsungen do trijumfa nad Gepingenom

U subotu je odigrano pet mečeva 29. kola nemačke Bundeslige. Jedan od dva konkurenta za titulu, Flensburg, slavio je na svom terenu protiv Veclara 32:24 i tako prenoćio na vrhu, sa dva boda više od ekipe Kila, koja u nedelju od 13.30 pred sobom ima jedan od najvećih izazova do kraja šampionske trke – gostovanje Fukse Berlinu.

Nakon mučenja u prvom poluvremenu, Flensburg je zaigrao kako zna u nastavku i stekao nenadoknadivu prednost protiv „Zelenih“ na krilima raspucanog Vanea (8), Štajnhausera (8) i Gotfridsona (6).

Magdeburg je izašao kao pobednik iz rovovske borbe protiv Bergišera, osvetivši se tako za poraz od tima Sebastiana Hincea u prvom delu sezone, ali i nadoknadovši, barem delimično, veliki kiks u prošlom kolu, kada se Balingen radovao u „Getec“ Areni.

Miloš Grozdanić je imao odlučnu rolu u porazu Koburga od Nordhorna, dok je najviše ex-yu igrača ostavilo utisak u okršaju Melsungena i Gepingena, u kojem je domaćin lako slavio. Konačno je na svim prepoznatljivom nivou bio Nebojša Simić sa 14 odbrana, dok se u polju istakao Domagoj Pavlović sa šest golova.

Flensburg-Veclar 32:24 (13:13) /Ivanišević 5 odbrana, Sršen 2

Bergišer-Magdeburg 21:25 (8:9)

Nordhorn*-Koburg 28:26 (13:13) / Grozdanić 6, Nenadić 1

Esen- Lajpcig 24:26 (11:13)

Melsungen-Gepingen 31:23 (15:12) Simić 14 odbrana, Pavlović 6 / Kastelic 6 odbrana Kozina 3, Zelenović 3, Božić-Pavletić 2