BUNDES: Milosavljev odbranio remi u Lajpcigu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa BUNDES: Milosavljev odbranio remi u Lajpcigu

BUNDES: Milosavljev odbranio remi u Lajpcigu

Za nama je i treće kolo najkvalitetnijeg nacionalnog šampionata na svetu. Subotu je obeležio debakl aktuelnog šampiona u Veclaru, a nedelju dramatičan susret Lajpciga i Fukse Berlina koji je završen remijem zahvaljujući srpskom golmanu Dejanu Milosavljevu – 24:24 (10:13).

Bio je to drugi uzastopni derbi istočne Nemačke za „Lisice“, nakon debakla u prošloj rundi protiv Magdeburga na svom terenu. Ovoga puta, tim iz prestonice je odigrao značajno bolje na vrućem terenu u Lajpcigu i uspeo da ostane neporažen.

Gosti su bili bolji protivnik u prvom poluvremenu tokom kojeg su konstatno vodili, najviše sa plus tri, koliko je i bilo na velikom odmoru. Međutim, početkom nastavka su ređali promašaje iz zicer situacija, što je domaćin iskoristio i preokrenuo rezultat, zahvaljujući norveškom novajliji među stativama Severasu. Još par promena u vođstvu viđeno je do kraja, a Lajpcig je nakon izjednačenja Fabijana Videa u poslednjem minutu imao napad za trijumf, međutim, isprečio se Milosavljev sjajnom intervencijom. Srpski reprezentativac sakupio je 12 intervencija, jednu više od Severasa na drugoj strani. U timu mladog trenera Andrea Habera najefikasniji je bio Kržikala sa osam golova (četiri sa sedmerca), šest su postigli Binder i Veber, dva je dodao Marko Mamić. Na drugoj strani, Lase Anderson je bio sjajan sa sedam pogodaka, Lindberg, Mihalčik, Matis i Marsenić dali su po tri, a Miloš Vujović dva.

Erlangen je deklasirao Melsungen kod kuće, Bergišer slavio u Nordhornu, dok su Flensburg i RNL imali nešto lakše zadatke kod kuće protiv Mindena, odnosno Esena.

16.HBW Balingen-Weilstetten300374:83     0

17.Minden300373:84     0

18.Ludwigshafen300365:77     0

19.Nordhorn-Lingen300372:89     0

20.Coburg 2000300371:89     0