BUNDES: Rafalna paljba Čavora u porazu od Flensburga, Duvnjak "pocrveneo" u pobedi Kila - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa BUNDES: Rafalna paljba Čavora u porazu od Flensburga, Duvnjak „pocrveneo“ u pobedi Kila

Odigrano je devet od deset mečeva prvog kola Bundeslige – već prvog dana takmičenja viđeno je veliko iznenađenje u GETEC Areni, gde je Magdeburg poražen od Bergišera, dok su u nedelju favoriti bili sigurni. Kil, Flensburg, Rajn Nekar Leven i Melsungen upisali su prve bodove.

Najuzbudljivije bilo je u Veclaru, gde je vicešampion uspeo da napravi preokret u drugom poluvremenu i slavi na vrućem terenu, kojim je „prašio“ Stefan Čavor. Crnogorski reprezentativac je sa 11 golova iz 12 pokušaja bio prva figura utakmice, ali je tim odlazećeg trenera Vandšnajdera pao u samom finišu, jer nakon izjednačenja, u poslednjih par minuta nije uspeo da postigne gol – 27:29 (17:14). Tibor Ivanišević zabeležio je dve odbrane za domaći tim, Burić pet na drugoj strani, a Sikošek Pelko je postigao dva gola za pobednika.

Kil je odigrao jako zahtevan meč sa Erlangenom pred oko 1.500 navijača u Šparkasenu, i trijumfovao 36:30 (20:15) na krilima Niklasa Ekberga, strelca čak 13 golova. Duvnjak je već u prvom poluvremenu zaradio direktan crveni karton zbog preoštrog starta na ruku Mecnera, a Sagosen se povredio u drugom i verovatno neće biti u sastavu za predstojeći derbi sa Hanoverom. Bez dva vodeća beka, Kil je uspeo da privede uspešno meč kraju sa Vajnholdom na poziciji organizatora igre.

THW Kiel: Saggau (ne), Quenstedt (1st-60th, 8 parades), Andersson (ne); Ehrig (1), Duvnjak, Sagosen (5/1), Reinkind (4), M. Landin (2), Weinhold (1), Wiencek (2), Ekberg (13/7), Wäger, Dahmke (4), Zarabec (1), Horak (1), Pekeler (2); Trainer: Jicha
HC Erlangen:  Ziemer (43rd-60th and 1 seven-meter, 2 parades), Ferlin (1st-43rd, 7 parades); Jaeger, Overby (2), Fäth (1), Kellner, Firnhaber (2), Ivic (6/3), Büdel, Bissel (3), Schäffer, Metzner (5), Link, von Gruchalla, Jeppsson (8), Olsson (3); Trainer: Haass

I drugi crnogorski desni bek je zablistao na startu sezone, Vladan Lipovina je sedam puta pogodio mrežu Melsungena, ali to nije bilo dovoljno ni za bod, pošto su gosti slavili 23:25 (11:12). U pobedničkim redovima SImić je upisao dve odbrane, dva gola dao je Marino Marić, a jedan Domagoj Pavlović. Najefikasniji bili su Rajhman (9), Kun (7) i Hefner (6).

Jedini tim koji kao domaćin igra bez podrške navijača, Rajn Nekar Leven, lako je izašao na kraj sa Štutgartom, 30:20. Odličan u gostujućem timu bio je Žarko Peševski sa pet golova iz šest pokušaja.