Ćavi Paskval: Pobeda za mog prijatelja Jurija Gavrilova - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Ćavi Paskval: Pobeda za mog prijatelja Jurija Gavrilova

Ćavi Paskval: Pobeda za mog prijatelja Jurija Gavrilova

Trener Barselone, Ćavi Paskval, sumirao je utiske neposredno nakon prvog četvrtfinalnog duela u Belorusiji, gde je njegov tim savladao Meškov Brest 29:33 (15:16) i time načinio veliki korak ka novom plasmanu na fajnal-for EHF Lige šampiona.

-Najpre, želim da posvetim ovu pobedu mom velikom prijatelju, olimpijskom šampionu Juriju Gavrilovu, koji je napustio svet pre nekoliko dana. Što se tiče utakmice, odlično smo otvorili i kontrolisali situaciju u prvih 20 minuta. Potom je domaćin značajno podigao nivo odbrane, ali smo i mi previše grešili, pa se ušlo u egal. U drugo poluvreme smo ušli rešeni da pobedimo, nebitno kojom razlikom, samo smo želeli da dobijemo utakmicu. Svi znaju koliko je teško ostvariti pozitivan rezultat u Brestu ove sezone – konstatovao je Paskval.

Na trenerove reči nadovezao se najefikasniji igrač domaćeg tima, Dika Mem, koji je blistao sa 10 golova iz 12 pokušaja.

-Mislim da je bio sjajan meč, zaista smo srećni zbog pobede. Dugo vremena nismo igrali ovakvu utakmicu pred publikom, pred punom dvoranom. Sjajan je osećaj – rekao je francuski desni bek.

Podsetimo, Ćavi Paskval će ovog leta napustiti klubu Barselone nakon 12 godina.