Celjani hrabro položili oružje u Barseloni - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Celjani hrabro položili oružje u Barseloni

Celjani hrabro položili oružje u Barseloni

Nisu Celjani uspeli da naprave senzaciju na gostovanju dvostrukom uzastopnom prvaku Evrope, ali su mu dugo parirali i ostavili vrlo dobar utisak. U okviru 3. kola grupne faze EHF Lige šampiona, Barselona je pred svojim navijačima savladala prvaka Slovenije 38:30 (15:14).

Kada je domaćin u početnoj fazi poveo sa 9:4, malo ko je mogao pomisliti da će autsajder sredinom drugog poluvremena povesti. Hrabri momci Alema Toskića nisu imali šta da izgube, i u prvoj polovini drugog poluvremena odigrali fenomenalno.

Od zaostatka 21:16, u 42. minutu su golom Ivankovića poveli 24:25. Četiri minuta kasnije, isti igrač je pogodio za 26:27, što je bilo poslednje vođstvo gostiju. Tada je Ortegina četa shvatila da je vrag odneo šalu. Barselona je maksimalno pojačala odbranu u poslednjih deset minuta i pokazala svu svoju snagu. Na kraju je čak i ubedljivo pobedila, ali konačan rezultat ne oslikava najuverljivije odnos tokom 60 minuta.

Neuhvatljiv je bio Dika Mem sa deset golova, dok su kod Celjana ponovo zablistali Vlah i Ivanković, sa šest, odnosno sedam golova.

Barselona ima maksimalan učinak nakon tri kola, dok je Celje na skoru od jedne pobede i dva poraza. U narednom kolu dočekaće Nant, koji je večeras sa 41:30 savladao Elverum.

BARSELONA-CELJE 38:30 (15:14)

Barselona: De Vargas 8 odbrana, Nilsen 5 odbrana – Karlsbogard 1, Mem 10, Vane 7, Janc 1, Engesan 3, Abeljo 4, Petrus 1, Cindrić 1, Langaro 3, Ričardson 3, Fabregas 3, Frade 1, Makuc, Arinjo

Celje: Gaberšek 5 odbrana, Belkaied 3 odbrane – Strmljan 1, Knez, Mazej 3, Marguč 6, Antonijević, Ivanković 7, Janc 1, Muhović, Žabić 2, Mlakar 1, Vlah 6, Martinović 1, Suholežnik 2