Celjani mučili Barsu do kraja, malo nedostajalo za iznenađenje u Zlatorogu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Celjani mučili Barsu do kraja, malo nedostajalo za iznenađenje u Zlatorogu

Celjani mučili Barsu do kraja, malo nedostajalo za iznenađenje u Zlatorogu

Nije bila daleko ekipa Celja od prve pobede nad Barselonom od 2005. godine. Slovenački šampion je sjajno parirao najdominantnijem timu današnjice, čitavim tokom prvog poluvremena vodio, bio u igri do samog kraja, ali je na kraju ogroman kvalitet protivnika presudio 29:32 (17:16).

Katalonci su nešto opuštenije ušli u meč, s obzirom da su već obezebdili prvo mesto u grupi, bili su blizu prvom gubitku bodova u 2021, ali je Ćavi Paskval uspeo da zadrži ozbiljnost u svojim redovima i u finišu stigne do nove pobede.

Pre svega sjajnom igrom u napadu, Celjani su bili u prednosti čitavim tokom prvog poluvremena, dok ih je u nastavku držao fenomenalni Miljan Vujović. Čuvar mreže domaćina je spektakularno branio u drugom poluvremenu, i najviše zahvaljujući njemu, četiri minuta pre kraja na semaforu je pisalo 29:29. Period od šest minuta bez gola gostiju prekinuo je Blaž Janc, nakon isključenja njegovog zemljaka Žige Mlakara, koje se ispostavilo ključnim u završnici. Celjani do kraja nisu uspeli da zatresu Melerovu mrežu, a Janc i Frade su u poslednja dva minuta zapečatili trijumf Blaugrane, 13. i u isto toliko mečeva grupe B.

Celje – Barselona 29-32 (17-16)

Celje : Vuović 14 odbrana -Domen Novak 7, Veron Naćinović 5, Žiga Mlakar 4, Arsenije Dragašević 4, Tadej Mažej 3, Kristjan Horžen 1, Patrik Horžen 1, Matic Grošelj 1, Tilen Kodrin 1, Josip Šarac 1, David Razgor 1.

Barcelona : Gonzales 2 odbrane, Meler 9 odbranaLuis Frade 7, Haniel Langaro 5, Domen Makuc 5, Mamadou Diocou 3, Blaž Janc 2, Cedric Sorhaindo 2, Timothey
N´guessan 2, Jure Dolenec 2, Luka Cindrić 2, Alex Pascual 1, Aitor Arino 1.