Celjani nadigrani, Nant se prošatao kroz Zlatorog - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Celjani nadigrani, Nant se prošatao kroz Zlatorog

Celjani nadigrani, Nant se prošatao kroz Zlatorog

U okviru 4. kola grupne faze EHF Lige šampiona, rukometaši Celja PL poraženi su pred svojim navijačima od Nanta 24:35 (14:20).

Za razliku od meča sa Kilom pre 14 dana, tim Alema Toskića nije uspeo da proizvede magiju i savlada još jednog favorita, te je na učinku od jedne pobede i tri poraza.

Odbrana domaćina nije imala rešenje za, od početka sezone odliččnu ekipu Nanta, koju su predvodili Pešić sa 13 odbrana, te Emerik Min sa osam i Kavalkanti sa sedam golova, uz vrhunsku pariju Roka Ovničeka, strelca četiri pogotka.

Celju je utakmica izmakla vrlo rano. Tandem Pešić-Ovniček vodio je Nant do plus pet u uvodnim minutima, a potom i do plus sedam (11:18), 13:20).

Računajući kraj prvog i početak drugog poluvremena, prvak Slovenije zapretio je serijom 3:0 i prilaskom na 16:20, ali je lider francuske lige odbio taj nalet.

Nant je vratio sedam razlike, ali je ovoga puta prednost nastavila da raste.

U domaćem taboru, najbolji strelac dosadašnjeg toka Lige šampiona, Aleks Vlah, ponovo se istakao sa devet golova. Nebojša Bojić je imao osam, a Gal Gaberšek četiri odbrane na svom kontu.

Sledeći meč u elitnom takmičenju, Celje igra 27. oktobra, kada gostuje Lomza Vive Kielceu.