Crna Gora sa minus sedam iz Moskve - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Crna Gora sa minus sedam iz Moskve

Crna Gora sa minus sedam iz Moskve

Reprezentacija Crne Gore poražena je u Moskvi u okviru prvog meča baraža za SP od selekcije Rusije sa 29:22 (13:9). Poraz izabranika Ljube Obradovića mogao je biti mnogo podnošljeviji da nije bilo velikih grešaka u samom finišu. Ovako, „Lavovi“ će imati vrlo težak zadatak na revanšu u Baru, koji je na programu u sredu.

Rusija – Crna Gora 29:22 (13:9)

Moskva – Dvorana „Krilatskoje”. Gledalaca: 300. Sudije: Dobrovic i Tajok (Mađarska). Sedmerci: Rusija 4 (2), Crna Gora 5 (4). Isključenja: Rusija 12, Crna Gora 8 minuta.

Rusija: Pavljenko (15 odbrana), Kirejev, Kiseljev, Šiškarjov 4, Kovaljov 2 (1), Atman 3, Kotov, Vasiljev 1, Čipurin 4, Kalaraš, Šeljmenko 7, Dibirov 1, Saroka 2 (1), Valijuljin, Celišćev, Žitnjikov 5.

Crna Gora: Mijatović (odbrana i sedmerac), Mijušković (četiri odbrane), Ristanović (dvije odbrane), Vukićević, Popović 3, Čavor 4, Lazović, Pejović, B. Vujović, Radović 3, M. Vujović 2 (1), Ševaljević 7 (3), Petričević 1, Lasica, Grbović 2, Lipovina.

Crnogorci su u poslednjem minutu meča imali napad za minus četiri, ali je Mijušković loše bacio kontru, što je Šiškarjev ekspresno kaznio, da bi nedugo zatim isti igrač ponovo kaznio izgubljenu loptu gostiju u postavio konačnih 29:22.

Rusija je prvi put igrala u svom glavnom gradu posle 14 godina, a koliko je to loša odluka bila govori podatak da je na tribinama bilo oko 300 gledalaca.

Na krilima odličnog Stefana Čavora, Crna Gora je uspevala da drži priključak u uvodnom delu utakmice, sve do rezultata 7:7. Tada su Čipurin, Šemljenko i Žitnjikov odveli Ruse na 12:8. Početkom nastavka, prednost je narasla na 17:10, kada se gosti bude i sjajan period zaključuju golom Petričevića za 20:17 u 43. minutu.

Tajm-aut Torgovanova je urodio plodom pa je ubrzo na semaforu pisalo 25:19. Gosti su odgovorili sa dva gola za 25:21, zahvaljujući odbranjenom ziceru MIjuškovića imali napad za minus tri, ali su velike greške u finišu kumovale ubedljivom porazu.