Crnogorke idu u Tokio!!! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Crnogorke idu u Tokio!!!

Crnogorke idu u Tokio!!!

Ženska reprezentacija Crne Gore plasirala se na Olimpijske Igre u Tokiju,  iako je u poslednjoj utakmici kvalifikacionog turnira u Podgorici izgubila od Rumunije 25:28 (15:15). U krugu sa Norveškom i Rumunijom, izabranice Kima Rasmusena imale su najbolju gol razliku i zajedno sa skandinavskom selekcijom izborile odlazak na najveću smotru sporta narednog leta u Japanu!

CRNA GORA – RUMUNIJA 25:28 (15:15)

Sedmerci: Crna Gora 3 (3), Rumunija 8 (4). Isključenja: Crna Gora 16, Rumunija 14 minuta. Crveni karton: Pletikosić (Crna Gora) u 24, Vukčević (3×2 minuta) u 48, Pintea (Rumunija) u 41. minutu.

CRNA GORA: NENEZIĆ (13 odbrana i dva sedmerca), Babović, Batinović, RADIČEVIĆ 4 (3), JAUKOVIĆ 9, Pletikosić, Mugoša, Džaferović 1, KLIKOVAC 2, Ujkić, Premović, RAMUSOVIĆ 2, Klikovac, MEHMEDOVIĆ 3, GRBIĆ 4, Vukčević.

RUMUNIJA: Dedu (tri odbrane), DUMANSKA (šest odbrana), Pristavica 2, BUĆESKI 4, NEAGU 12 (4), Bakaoanu, PERIJANU, LASLO, PINTEA 4, FLORIKA 1, Polokošer, Ostase, Popa, Serafićeanu 3, Juganu, MOISA 2.

Crna Gora je prvom kolu savladala Norvešku, i za treći uzastopni plasman na OI dovoljan joj je bio poraz od četiri razlike. Blistala je Đina Jauković, koja je odigrala najbolju utakmicu u dresu sa nacionalnim grbom, a fantasična je bila i Nenezić na golu. Rumunke su vodile najvećim delom prvog poluvremena, ne više od dva razlike, ali se Đina potrudila da se na odmor ode u egalu.

Slično su se stvari odvijale i u nastavku, Rumunke su ostale bez prestrogo isključene Pintee, Neagu je vezala i treći promašeni sedmerac, da bi je Jaukovićeva 11 minuta pre kraja, sa dva uzastopna pogotka donela Crnoj Gori vođstvo od 23:21. Rumunija je do kraja preokrenula i dobila utakmicu, pošto su se domaće rukometašice opustile, svesne da su već ostvarile plasman na Olimpijske Igre.

Najefikasnija u timu Crne Gore bila je Đina Jauković sa devet pogodaka, na drugoj strani 12 golova Kristine Neagu.

Crna Gora je jedina selekcija sa prostora bivše Jugoslavije, koja će igrati u Japanu, računajući i muški i ženski rukomet.

Plasman na Olimpijske Igre na kvalifikacionim turnirima izborili su još Norveška, Švedska, Španija, Mađarska i Rusija.

Vizu za Tokio od ranije osim domaćina Japana, imaju Francuska (šampion Evrope), Brazil (Panameričke igre), Južna Koreja (Azija), Angola (Afrika) i Holandija kao šampion svijeta.

Rukometni turnir u Tokiju na programu je od 25. jula 8. avgusta.