Crnogorski kadeti u A diviziji evropskog rukometa! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Crnogorski kadeti u A diviziji evropskog rukometa!

Crnogorski kadeti u A diviziji evropskog rukometa!

Muška kadetska reprezentacija Crne Gore ostvarila je vredan uspeh osvojivšii turnir Evropskog prvenstva B divizije u Letoniji. U finalnoj utakmici, izabranici Brana Božovića su drugi put u par dana savladali Holandiju 30:28 (13:14), i tako izborili plasman u elitnu grupu evropskog rukometa.

Mladi Crnogorci su ostvarili pet pobeda u isto toliko mečeva.

Na putu do naslova šampiona, dva puta su slavili protiv Holandije (pobeda i na startu grupne faze), te upisali trijumfe u duelima protiv Turske, tzv. Kosova i domaćina Letonije.

Holandija je imala minimalnu prednost nakon prvog poluvremena, mladi „lavovi“ su bili u zaostatku do sredine dnastavka, kada su preokrenuli i prednost sačuvali do kraja meča. Dragašević je u 58. minutu doneo dva gola prednosti (29:27), a iako je protivnik prišao na gol zaostatka, Nikolić je rešio sve dileme i postavio konačnih 30:28 za veliko slavlje.

Luka Vukićević je bio najefikasniji sa osam golova, Arsenije Dragašević je postigao sedam, a Luka Nikolić pet.

Po tri puta mrežu rivala zatresli su Vojislav Vukić, Radojica Čepić i Darko Pejović, dok je Luka Barjaktarović postigao jedan pogodak.

Golman Vasilije Vujović je imao 10 odbrana.