Cupara sija sve jače, Vesprem pokorio i Alborg - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Cupara sija sve jače, Vesprem pokorio i Alborg

Cupara sija sve jače, Vesprem pokorio i Alborg

Centralna figura evropskog rukometa od starta nove sezone, barem kada su golmani u pitanju, bez dileme je Vladimir Cupara. Srpski čuvar mreže je nastavio da niže spektakularnije partije i u Danskoj, gde je paralisao domaći Alborg i doneo novu pobedu svom Vespremu, u meču 7. kola Grupe B EHF Lige šampiona – 27:33 (18:16).

Puno problema u prvom poluvremenu imala je favorizovana četa Davida Davisa protiv odličnog domaćina, ali se Vladimir Cupara sa 22. odbrane potrudio da mađarski prvak prebrodi i ovu prepreku, i vrati se na čelo tabele, sa bodom više i utakmicom više u odnosu na Barselonu.

Strelce je u pobedničkom timu predvodio Cuparin zemljak Petar Nenadić sa šest pogodaka, isto toliko postigao je i Jahia Omar Fati, a jedan manje dao je Rasmus Lauge. Marguč i Manaskov doprineli su sa po tri gola. Na drugoj strani, Melgard je bio najefikasniji sa šest, a pratio ga je Sandel sa četiri.

Iako je 40-ak minuta bila u najmanju ruku ravnopravan rival, ekipa Alborga je nakon četiri startna trijumfa doživela treći uzastopni poraz i ostala na trećem mestu.