Danci kobni za Slovence: Trimo Trebnje eliminisano iz Lige Evrope - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Danci kobni za Slovence: Trimo Trebnje eliminisano iz Lige Evrope

Danci kobni za Slovence: Trimo Trebnje eliminisano iz Lige Evrope

Poput Celja dan ranije, i drugi slovenački predstavnik u kvalifikacijama za grupnu fazu Lige Evrope, okončao je ovosezonsku evro priču na danskom tlu. Veličanstvena pobeda 31:25 pre sedam dana, ispostavila se nedovoljnom za Trimo Trebnje, usled poraza na gostovanju Holstebrou 35:38 (16:9).

Nažalost, tim Uroša Zormana neće voditi velike evropske bitke kao prošle takmičarske godine, kada je bio jedan od najprijatnijih iznenađenja drugog po snazi kontinentalnog klupskog takmičenja.

Iako su od starta bili u zaostatku, gosti su se držali do rezultata 9:8, kada je usledila serija Danaca 5:0, zahvaljujući kojoj su se već u prvom poluvremenu odvojili na željenih plus šest.

Trebnjanci su najavili žestoku borbu početkom nastavka, kada su sa tri uzastopna gola smanjili na 17:13. Međutim, Holstebro je uspeo da konsoliduje redove i odigra odlično narednih 15 minuta, naročito od 45. do 50. minuta, kada je od 24:19 povisio na 29:20.

Ipak, uporni „Lavovi“ se nisu predali. U 57. minutu su došli do željenih minus šest, 32:26 – tada je postalo jasno da će poraz tom razlikom biti dovoljan, zbog većeg broja postignutih golova u gostima. Usledila je igra gol za gol, u kojoj domaćin održao sedam razlike do poslednjeg minuta. Imalo je Trebnje napad za minus šest, ali ga nije iskoristilo. Na drugoj strani, 13. sekundi pre kraja, poslednju dilemu za 35:27 otkolonio je Hauskov. Udović je imao vremena samo da ublaži poraz svog tima…

HOLSTEBRO – TRIMO TREBNJE 35:28 (16:9)

HOLSTEBRO: Nikolaisen 8 odbrana, Ćavar šest odbrana – Porup 9, Braming 13, Nilsen 4, Hauskov 4, Markusen 3, Johansen 2

TRIMO TREBNJE: Čudić, Ristanović – Horvat 5, Ončev 3, Radojković 5, Grbić 3, Kotar 2, Potočnik 2, Udovič 2, Cirar 2, Glavaš 4, Slatinek Jovičić