DEBAKL! Mašina iz Kila samlela Vardar - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa DEBAKL! Mašina iz Kila samlela Vardar

DEBAKL! Mašina iz Kila samlela Vardar

Najlošije veće godinama unazad priredili su rukometaši Vardara svojim navijačima u hali „Jane Sandanski“. Na kraju derbija četvrtog kola EHF Lige šampiona, makedonski šampioni ostali su praznih šaka protiv nemačkog Kila 20:31 (4:16).

Ni najveći fanovi nemačkog Kila nisu mogli da zamisle da će njihov tim posle prvog poluvremena u Skoplju ostaviti aktuelnog osvajača EHF Lige šampiona na 12 golova minusa.

„Zebre“ posle 30 minuta vode 16:4 predvođene sjajnim Niklasom Landinom (14 odbrana, 9 u prvom poluvremenu) i odličnom bekovskom trojkom Duvnjak-Zarabec-Rajnkind.

Vardar je prvi gol postigao iz sedmerca preko Ivana Čupića tek u 11. minutu, a na drugi se čekalo još osam minuta, kada je Kil već imao 10:1. Do poluvremena odbranio je Kugis par lopti, pokrenuo se Vardar na trenutak (4:14), ali to je kratko trajalo.

Odluka Filipa Jihe da igra bez golmana u drugom poluvremenu, omogućila je lakše postizanje golova (četiri na nebranjenu mrežu).  Poveo je Kil 4:17, ali je domaći sastav igrao bolje, rastrčanije, sve do 18:23 u 49. minutu, kada je Dibirov podigao halu na noge. Usledila je majstorija Domagoja Duvnjaka, zatim i kontra Niklasa Ekberga za 18:25, te furiozan finiš „Zebri“ koje su preuzele kontrolu nad grupom posle startnog remija sa PGE Vive Kielceom…

Vardar-Kiel 20-31 (4-16)

Vardar: Timur Dibirov 5, Dainis Kristopans 4, Daniil Shishkarev 3, Christian Dissinger 2, Gleb Kalarash 2, Khalifa Ghedbane 2, Ivan Cupic 2.

Kiel: Hendrik Pekeler 8, Domagoj Duvnjak 6, Patrick Wiencek 4, Niclas Ekberg 3, Miha Zarabec 3, Harald Reinkind 2, Magnus Landin 2, Lukas Nilsson 2, Ole Rahmel 1.