Derbi na nivou: Vesprem sačuvao tvrđavu protiv PSŽ-a - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Derbi na nivou: Vesprem sačuvao tvrđavu protiv PSŽ-a

Derbi na nivou: Vesprem sačuvao tvrđavu protiv PSŽ-a

Veliki derbi prvog kola nove sezone EHF Lige šampiona u potpunosti je opravdao očekivanja. U meču prepunom lepih poteza i golova, Vesprem je pred svojim frenetičnim navijačima slavio protiv Pari Sen Žermena 36:34 (17:17).

Munjevito su se smenjivali napadi, golovi i preokreti od samog početka. Igra gol za gol do polovine poluvremena, a onda munjevitih 4:0 PSŽ-a za vođstvo 14:10. koje je Vesprem do odlaska na odmor prelako anulirao.

Drugo poluvreme, ipak je pripalo domaćinu, koji se sredinom nastavka odvojio na plus pet. Razbranio se Cupara, rastrčao tim, a svaka greška rivala surovo je kažnjena. Poveo je Vesprem 28:23, a francuski prvak je tek u finišu uspeo da se približi na minus dva, ali ne i da ozbiljnije zapreti.

Cupara je utakmicu okončao sa 10 odbrana, koliko je imao i Palička na drugoj strani (uz dva gola), s tim što je srpski reprezentativac imao blagu podršku Koralesa (dve intervencije).

Blistali su Rasmus Lauge sa 11 i Jahija Omar sa osam golova. Na drugoj strani, najefikaniji je bio duo dvometraša – Krištopans 7, Šipšak 6.

Telekom Veszprém – PSG Handball 36:34 (17:17)

Telekom Veszprém:  Corrales, Cupara – Omar 8, Nenadic 1, Nilsson, Elísson, Ligetvári, Marguc 3, Lauge 11, Strlek 4, Mahé 4, ElDeraa 2, Ilic, Pechmalbec 3, Vailupau, Sipos

PSG Handball: Palicka 2, Villain – Clay, Steins 4, N’tanzi, Keita 2, Kristopans 7, Sole 4, Toft Hansen 2, Balaguer 3, Grebille 1, Syprzak 6, L. Karabatic, Gibelin, N. Karabatic 1, Party 2

Isključenja: 10 minuta / 4 minuta

Seven-meter ones: 2/2 – 5/2