Desetkovani Metalurg ubedljivo poražen u Plocku - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Desetkovani Metalurg ubedljivo poražen u Plocku

Desetkovani Metalurg ubedljivo poražen u Plocku

Rukometaši Metalurga doživeli su još jedan ubedljiv poraz u EHF Ligi Evrope. U prvoj od dve utakmice koje će  dva tima u dva dana odigrati u Plocku, Visla je slavila 38:19 (16:9).

U izuzetno oslabljenom sastavu, što zbog problema sa koronavirusom, što zbog povreda, makedonski predstavnik sa 12 igrača u rosteru bio je potpuno nemoćan protiv kvalitetnijeg rivala. Konačan ishod nagovešten je već na samom početku, kada su izabranici Ćavija Sabatea poveli sa 6:0, na odmor otišli sa plus sedam, a u nastavku nisu imali milosti za ranjenog rivala.

Ako se išta pozitivno može izvući iz ovog ubedljivog poraza, to je evro-debi još jedne mlade nade. Nakon Petkovića koji je dobio prve minute i postigao prvi gol u Rusiji protiv Čehovskig Medveda, u meču sa Vislom debitovao je mladi, 16-godišnji golman David Brestovac, sin donedavnog selektora Makedonije, Danila.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Šita sa sedam golova, pet je dodao Mihić, dok su na drugoj strani isto toliko postigli Popović i Serafimov. Tri je dodao Mitić, a sa osam odbrana istakao se Dupjačanec.

Metalurg je i nakon petog meča na začelju grupe, bez pobede, sa jednim remijem (protiv Fajversa kod kuće) i četiri poraza. S druge strane, Visla je sačuvala maksimalan učinak i nakon šeste utakmice. Već u utorak, isti rivali sastaće se na istom mestu.