Đerona istakao Milosavljevića nakon Grčke: Nije bilo lako, debitant povukao do pobede - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Đerona istakao Milosavljevića nakon Grčke: Nije bilo lako, debitant povukao do pobede

Reprezentacija Srbije okončala je kvalifikacioni ciklus, jedan od najboljih u poslednje vreme, pobedom na gostovanju Grčkoj u Atini  25:27 (14:12).

Iako je još ranije obezbedila prvo mesto u grupi ispred Francuske, Srbija nije dozvolila da lošim rezultatom pokvari fantastičan utisak ostavljen u prethodne tri utakmice. Na svom debiju u nacionalnom dresu, posebno se istakao Marko Milosavljević, čiji su potezi presudili pobednika u drugom poluvremenu.

Njegov doprinos naglasio je i selektor Toni Đerona:

-Srećni smo zbog pobede, ali nije bilo lako igrati sa Grcima, bili su veoma agresivni u prvom poluvremenu, nismo uspeli da pronađemo pravi način da im se suprostavimo. Nismo dobro odigrali u odbrani, bilo je dosta grešaka. U drugom poluvremenu smo mi krenuli agresivnije i to je dalo rezultata, a i oni su nam dali prostora da igramo bolje. Pogotovo je Marko Milosavljević bio veoma raspoložen u svom prvom meču za seniorski tim, naravno uz veliku pomoć cele ekipe.

Marko Milosavljević, koji se na leto seli u Španiju, odlično je iskoristio priliku koja mu je pružena:

• Pre svega čestitao bih svojoj ekipi na odličnoj utakmici. Bila je veoma kvalitetna utakmica od samog starta. U prvom poluvremenu smo malo lošije otvorili sa odbranom i sa trčanjem, ali onda smo se dogovorili i ispoštovali dogovor iz svlačionice u drugom delu utakmice. Spojili smo jače odbranu, povukli brz centar i polukontru. Na kraju je to dalo rezultat i na sreću dovelo do pobede.