Đorđe Teodorović o podvigu u Portu: Kvalitetna grupa momaka, majstori rukometa - probaćemo da gazimo do kraja! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Đorđe Teodorović o podvigu u Portu: Kvalitetna grupa momaka, majstori rukometa – probaćemo da gazimo do kraja!

Juniorska reprezentacija Srbije napravila je fantastičan uspeh na Evropskom prvenstvu u Portugalu! Momci Đorđa Teodorovića su, kolo pre kraja grupne faze, pobedom nad Švedskom 32:27 (15:12), obezbedili plasman u polufinale kontinentalnog nadmetanja!

Razmere ovog podviga, između ostalog, dobro opisuju sledeće činjenice – ovo je prvo polufinale za Srbiju u mlađim kategorijama od kada nosi taj naziv. Poslednja koja je u juniorskoj konkurenciji stigla do polufinala je generacija 1984 (SCG).  Generacija 1986 (SCG), osvojila je zlato u na Svetskom prvenstvu kadeta. Od tada, Srbija nije imala veliki rezultat u mlađim kategorijama!

Srpski selektor blistao je od sreće nakon pobede protiv favorizovanih Šveđana i plasmana u polufinale:

-Stvarno nemam reči, ovo je neverovatan uspeh, emocije koje idu do plafona pa se spuštaju do poda. Imali smo neverovatan početak, mislim da smo u jednom trenutku vodili i 11 golova razlike. Usledio je pad krajem prvog poluvremena, znali smo da je jako teško dobiti Švedsku, da je to praktično bilo nemoguće onako otvoriti a da se oni predaju. Nisu se ni predali i onda se rasplamsala borba u drugom poluvremenu.

-Bio je to pravi meč za sladokusce – jake odbrane, brze kontre, dobri šutevi, dobre odbrane golmana i na kraju kad je tako, kad je ovakva grupa momaka, kad su ovako složni i kvalitetni kao ljudi, a majstori kao igrači, zna se ko pobeđuje. Zna se da je Srbija uvek najbolja. Ovo što se dešava u Portugalu sada nije nikakva slučajnost. Mi imamo zlatnu decu, mi imamo rukomet koji je vrhunski. Treba im samo uliti samopouzdanje, oranizovati ih dobro, pripremiti i za naš rukomet nikad nema zima.

-Ja koristim priliku još jednom da se zahvalim svima koji su nam pružali podršku. Ovo je neverovatan rezultat. Pre odlaska na prvenstvo zaista se niko nije nadao da ćemo doći do polufinala. Ostvaren je taj prvi cvilj, sada ćemo probati da gazimo do samog kraja. Želim da se zahvalim još jednom ljudima u Savezu koji nam pružaju izuzetnu podršku tokom celog šampionata. Imamo apsolutno sve uslove da bi ovo napravili i bez njih ovakav rezultat ne bi bio onakav kakav jeste – rekao je Teodorović.

Srbija je čak obezbedila i prvo mesto u grupi, pa utakmica sa Francuskom (sreda, 18.00) nema naročit rezultatski značaj. Nemci i Šveđani će se u direktnom okršaju boriti za drugo mesto.

I u drugoj grupi je poznat prvi polufinalista – to je domaćin Portugal. Danska i Španija će u današnjem međusobnom duelu odlučiti o poslednjoj karti za polufinale.

POMOĆNI TRENER DAVID RAŠIĆ

• Osećam se neverovatno. Posle utakmice sa Švedskom sa četiri poena u grupi smo već obezbedili plasman u polufinale. Od prvog minuta smo ušli odlično u utakmicu. Imali smo mali pad u igri krajem prvog poluvremena, ali nije moguće da čitavih šezdeset minuta igramo kao prvih petnaest, Švedska je izuzetan tim. Želeo bih da čestitam svojoj ekipi, ali ovo nije kraj, pokušaćemo da ostvarimo pobedu i u svim utakmicama koje predstoje.

MATEJA DODIĆ

• Pre svega, zahvalan sam na ovoj ekipi, izuzetno sam ponosan na sve. Igrali smo odlično, ispoštovali smo sve dogovore pre utakmice. Dosta smo trčali, odbrana je u početku bila izuzetno jaka i to je rezultiralo sa 7:0 na početku, kontranapadi su nam bili bolji. U drugom poluvremenu su nam se približili, ali smo uspeli da završimo utakmicu u našu korist.