DKB BUNDESLIGA: Petkov Berlin vlada Nemačkom - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa DKB BUNDESLIGA: Petkov Berlin vlada Nemačkom

DKB BUNDESLIGA: Petkov Berlin vlada Nemačkom

PIŠE: Uroš Samardžić

Četvrtak od 19 časova, sada je već ustaljeni termin Bundeslige koji sve više mami ljubitelje ove sportske grane širom Evrope. Ovog, 12. oktobra, odigrano je šest utakmica devetog kola najkvalitetnijeg Nemačkog takmičenja. Kao što su nas već navikli, rukometaši Fukse Berlina nastavili su da pobeđuju, zadržavši maksimalan skor nakon osam odigranih utakmica. Nova žrtva Nenadića i kompanije ovoga puta bio je tim Erlangena – 31:25 (14:13). Sigurni su kod kuće bili i rukometaši Flensburga, kao i Kila.

Pred oko 6.500 hiljada gledalaca u Berlinu, izabranici Velimira Petkovića ostavrili su novu, osmu pobedu u šampionatu. Iako nisu na najbolji mogući način počeli ovaj susret protiv Erlangena, pošto su konstantno bili u rezultatskom deficitu, ipak su predvođeni Lindbergom (8) i Fitom (7) uspeli da preokrenu rezultat i slave u dvorani „Maks – Šmeling“. Domaćin je na poluvreme otišao uz minimalnu prednost 14:13, a saga oko konačnog pobednika rešena je već uvodnim minutima drugog dela igre, kada su Lisice, serijom 5:0, stigle do prednosti 21:16 i tako zapečatile sudbinu 16.-plasiranom Erlangenu. Dodajmo još i to, da je srpski reprezentativac, Petar Nenadić odigrano još jednu sjajnu utakmicu, pošto je šest puta pogađao metu rivala, uz tri asistencije.

Nakon remija sa Gepingenom u prošlom kolu i prekida pobednilke serije, rukometaši Flensburga vratili su se na pravi put, pobedom nad ekipom Štutgarta u „Flens“ areni – 28:17 (12:10). I pored samo dva gola prednosti na velikom odmoru, tim sa severa je vrlo lako slomio otpor gosta u nastavku, a ključni faktori u pobedi Flensburga svakako su bili Lauge Šmid sa sedam, odnosno Vane sa pet postignutih golova. Vicešampion Nemačke tako nakon svih devet odigranih utakmica ima skor od šest pobeda, jednog nerešenog, odnosno dva poraza.

Njihov veliki rival, ekipa Kila takođe je ostvarila trijumf kod kuće, pošto su sa 28:23 (13:9) savaldali Gepingen. Najbolji kod domaćina bio je srpski rukometaš Marko Vujin sa pet postignutih golova, dok je najbolji srtelac na meču, sa sedam golova, bio Marsel Šiler iz Gepingena.

Kada je reč o ostalim rezultatima, Gumersbah je poražen od Lemga kod kuće 30:37 (13:16), Hutenberg je bio bolji od Ludvigshafena 28:27, dok je ekipa Libekea poražena od Melsungena 22:19 (12:11).

14.Huttenberg9135232:2525

15.Minden8134191:2195