DOBRA PROVERA: Srbija bolja od Makedonije u Nišu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa DOBRA PROVERA: Srbija bolja od Makedonije u Nišu

DOBRA PROVERA: Srbija bolja od Makedonije u Nišu

U prvoj od dve prijateljske utakmice koje će dve reprezentacije ovog vikenda odigrati u niškj dvorani „Čair“, Srbija je savladala Makedoniju 29:26 (18:15). Domaćin u kombinovanom sastavu, a gost sa timom sklopljenim od igrača iz makedonskog prvenstva, odradili su kvalitetnu proveru i odigrali dosta dobar meč, pogotovu ako se uzme u obzir da je većina igrača tek završilo sezonu.

Isti rivali sastaće se na istom mestu u nedelju od 16.00.

Utakmica će ostati upamćena po debitantskim nastupima Uroša Borzaša i Dragana Pešmalbeka u dresu „Orlova“. Ono što se na sav glas govorilo od saznanja da će jedan od najboljih igrača Nanta zaigrati pod srpskom zastavom, dobilo je snažnu potvrdu od prvog minuta. Fenomenalni pivotmen je bio autor prva dva gola na meču, do polovine prvog poluvremena postigao je pet uz perfektnu realizaciju, a ništa manji kvalitet nije pokazao ni u defanzivi.

Na njegovim krilima, Srbija je startovala silno, povela sa 4:0 pa 8:2, ali su momci Kirila Lazarova uspeli na vreme da konsoliduju redove i postanu pravi takmac favoritu. Iako značajno neiskunsniji u odnosu na rivala, Makedonci su brzo smanjili na dva gola zaostatka, i držali se na tom odstojanju do sredine nastavka. Srbija se tada ponovo odvojila na plus pet i rutinski privela borbu kraju u svoju korist, uprkos tome što je selektor Đerona, baš kao i Lazarov na drugoj strani, podelio minutažu svim igračima izuzimajući Vanju Ilića, koji je odmarao.

Makedonci su nakon kontre Kostevskog prišli na 28:25, ali je gol Darka Đukića u narednom napadu, minut i po pre kraja, rešio pitanje pobednika.

SRBIJA – MAKEDONIJA 29:26 (18:15)
HALA ČAIR
SRBIJA: Bomaštar 7 odbrana, Vorkapić 2, Borzaš 3, Sretenović 1, Krivokapić 3 odbrane, Pešmalbek 6, Đukić 2, Trnavac 1 gol+4 odbrane, Ilić N 1, Kukić 2, Ilić V, Šotić, Ratković, Nikolić 3, Petrić, Bogdanović 1, Radojković 4, Milosavljević 2, Đorđić 1
MAKEDONIJA: Kuzmanovski 7 , Manaskov, Georgiev 2, Petkovski, Georgievski, Kostevski 3, Kizić1 gol+7 odbrana, Đorgovski 1, Kondev 1, Kukulovski, Mladenović 1, Jagurinovski 3, Stojković, Alarov 2, Atanasovski, Serafimov 1, Simonovski 3, Miševski
KRETANJE REZULTATA: 4:0 (5.), 8:2 (10), 11:9 (19), 15:10 (24), 17:15 (29), 21:17 (35), 24:19 (43), 28:23 (56), 28:25 (58), 29:25