Dobrih 30 minuta Zagreba nedovoljno za ozbiljniji otpor u Kilu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Dobrih 30 minuta Zagreba nedovoljno za ozbiljniji otpor u Kilu

Dobrih 30 minuta Zagreba nedovoljno za ozbiljniji otpor u Kilu

Nije bilo iznenađenja u meču četvrtog kola EHF Lige šampiona – Kil je pred svojim navijačima bio bolji od PPD Zagreba 36:28(18:15). Nemački šampion sada ima šest bodova u grupi A, a hrvatski je ostao na jednom, osvojenim protiv Elveruma u prethodnoj rundi.

Tim Ivice Obrvana je odigrao izvanredno prvo poluvreme, naročito drugih 15 minuta, i naročito u napadu, gde su momci u plavim dresovima na razne, vrlo kreativne i uigrane načine, pronalazili put do mreže Landina i Kvenšteda.

Zanimljivo, golmanski tandem Kila završio je prvi deo igre bez ijedne intervencije, mada je Zagreb veliku većinu golova postigao iz izrađenih akcija. Kil je uspevao da održava gol viška zahvaljujući neverovatno inspirisanom Domagoju Duvnjaku, koji nije imao milosti prema bivšem klubu. „Dule“ je terorisao rivala sa bekovske pozicije, i sa pet uzastopnih golova odveo svoju ekipu na plus tri.

Prišli su gosti na 18:17 početkom nastavka, ali je Kil uzvratio furioznom serijom 9:2, i vrlo brzo rešio pitanje pobednika (27:19). Razbranio se Niklas Landin, i na kraju izjednačio učinak sa Slavićem i Mandićem.  Nakon perioda od osam minuta jako loše igre, u kojoj su „Plinari“ ispustili priključak, sledilo je rutinsko odrađivanje posla, sa dosta lepih poteza na obe strane.

KIL: Landin 8 odbrana, Kvenšted – Rajnkind 8, Duvnjak 7, Sagosen 6, Magnus Landin 4, Bilik 2, Erig 2, Pekeler 2, Horak 1, Vinček 1, Ekberg 3, Vager, Benitez

PPD ZAGREB: Slavić 4, Mandić 4 – Šipić, Gojun, Klis, Sirotić, Grahovac, Matanović, Musa 1, Mandić 2, Ćavar 3, Klarica 3, Obranović 3, Leimeter 4, Čupić 6, Vistorop 6