Domen Novak nakon Pariza: Vraćamo se kući uzdignutih glava! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Domen Novak nakon Pariza: Vraćamo se kući uzdignutih glava!

Domen Novak nakon Pariza: Vraćamo se kući uzdignutih glava!

Još posle prvog meča u Zlatorogu i ubedljivog poraza Celjana 37:24, bilo je jasno da će revanš osmine finala EHF Lige šampiona sa Pari Sen Žermenom u francuskoj prestonici biti samo formalnost.

Međutim, uprkos porazu 31:24 (14:12), slovenački šampion se pokazao u mnogo boljem svetlu, i popravio utisak od pre sedam dana, iako je nastupio u desetkovanom sastavu.

Tomaž Ocvirk može biti zadovoljan onim što su njegovi momci pokazali u dvorani „Pjer de Kuberten“.

-Čestitke Parizu na pobedi. Naš cilj je bio pokazati da smo u Celju prošle nedelje imali loš dan, što je u mnogome uzrokovano povredom Josipa Šarca na početku duela. Večeras smo, naročito u prvom poluvremenu, pokazali mnogo bolje lice zahvaljujući agresivnoj odbrani. Dobro smo parirali domaćinu u bili u zaostatku od samo dva gola. Dobro smo nastavili i početkom drugog dela, sve do nekog 40-og minuta kada smo upali u crnu rupu, počeli puno da grešimo. Napravili smo nekoliko glupih grešaka u napadu, počeki da igramo drugačije u odnosnu na ono što smo se dogovorili i primenjivali do tada, a protivnik je to kaznio. Sve u svemu, ovo je odlično iskustvo za našu ekipu, nekoliko igrača će podići samopouzdanje nakon ove utakmice, što je jako važno. Nastavićemo sa intezivnim radom i u potpunosti se fokusirati na domaći šampionat – rekao je Tomaž Ocvirk.

Na nejgove reči nadovezao se Domen Novak:

-Utakmica nije bila toliko loša po nas, s obzirom da smo igrali osminu finala Lige šampiona protiv ekstremno jakog protivnika. Nažalost, posustali smo u drugom poluvremenu, što su oni iskoristili da naprave razliku koji nismo mogli da sustignemo. Ipak, želim da čestitam svojim saigračima, borili smo se, popravili utisak iz prethodnog meča, i možemo se uzdignutih glava vratiti kući i posvetiti novim izazovima – rekao je igrač Celja.