DRAMA SA SREĆNIM KRAJEM: Metalurg u Ligi Evrope! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa DRAMA SA SREĆNIM KRAJEM: Metalurg u Ligi Evrope!

DRAMA SA SREĆNIM KRAJEM: Metalurg u Ligi Evrope!

Rukometaši Metalurga plasirali su se u Ligi Evrope uprkos porazu u revanš meču poslednjeg kola kvalifikacija u Lucernu od Kreinsa 22:21 (12:11), pošto su u prvom meču u Skoplju slavili 26:24. Tim iz Švajcarske je 10 minuta pre kraja imao željenih plus tri, 20:17, ali je Metalurg uspeo da se konsoliduje i smanji na 21:20, a kada je, na minut i po pre kraja, Marić pogodio za 21:21 delovalo je da je sve gotovo, ali  su domaći na kraju imali napad za prolaz, u kojem su napravili probijanje iako su imali igrača više.

Rovovska borba vodila se čitavim tokom meča, ekipe su se u prvom poluvremenu često smenjivale u vođsvu, ali nijedna nije uspela da se odlepi na više od gola razlike, sve do početka nastavla kada je domaćin preko Gavranovića povisio na 15:12. Svaki put kada je delovalo da će kola krenuti nizbrdo, ekipa Zorana Kastratovića je uspevala da se konsoliduje i smiri situaciju. U 41. minutu bilo je 16:16, ali su Papež, Lapajne i Relstab načinili novi nalet tima koji sa klupe predvodi Goran Perkovac. Uzvratio je Kankaraš sa dva gola, potom je Marić izjednačio, ali je Metalurg primio gol, potom nije iskoristio napad, pa je Kriens imao pun napad za prolaz u grupnu fazu. Uprkos isključenju Marića, Metalurg je uspeo da se odbrani, pošto je Harbuz napravio probijanje.

Makedonija se može pohvaliti činjenicom da će imati dva predstavnika u grupnoj fazi EHF Lige Evrope, pošto će se Metalurg pridružiti Eurofarm Rabotniku koji je bio privilegovan neigranjem kvalifikacija.

Kriens: Gavranović 6, Papež 4, Harbuz 3, Lapajne 3, Vaner 1, Blater 1, Relstab 2, Šlumpf 1

Metalurg: Tarabokia 4, Kankaraš 5, Popović 2, Potić 1, Horvat 4, Dodić 1, Marić 2, Serafimov 1