Drama u Našicama, Ričardson ostavio Nekse bez boda! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Drama u Našicama, Ričardson ostavio Nekse bez boda!

Drama u Našicama, Ričardson ostavio Nekse bez boda!

U meču trećeg kola Grupe C EHF Lige Evrope, Nekse je poražen na svom terenu od Monpeljea 22:23 (8:10), golom Melvina Ričardsona sedam sekundi pre kraja. Čitavim tokom meča Našićani su jurili zaostatak, koji je u jednom trenutku drugog poluvremena iznosio i pet golova. Uspeli su da izjednače preko Jelinića 30 sekundi pre kraja, ali to nije bilo dovoljno za bod.

Nekse – Monpelje 22:23 (8:10)

Nekse: Car 4 odb, Radovanović 4 odb – Jaganjac 5, Pešić 3, Vozab 3, Tomić 3, Kević 3, Jelinić 2, Mileta 1, Rodin 1, Pribetić 1,

Monpelje: Šego 11 odb, Bonfua – Deska 5, Len 3, Duarte 2, Ričardson 3, Borhes 2, Port 2, Simonet 1, Čovrebadze 1, Peterson 1,

Kako je i najavio Hrvoje Horvat, teška, čvrsta i rovovska je bila borba Neksea i Monpeljea u prvom poluvremenu. Apsolutno jedini razlog vođstva gostujućeg tima jeste čudestan nastup Marina Šega, čije odbranjene zicere u prvih 30 minuta nije bilo lako izbrojati.

Iako kretanje rezultata nije tako govorilo, Nekse je u polju uspelo da isparira renomiranom rivalu u svim segmentima igre, ali je razliku, kako je to često slučaj, napravio golmanski učinak. Iako je Moreno Car na drugoj strani bio na adekvatnom nivou, Šego je bio centralna figura sa osam intervnecija u prvom delu, uz isto toliko primljenih golova.

Našičani su u 15. minutu podigli nivo svoje odbrane za tri koplja, sa 3:7 smanjili na 6:7, ali su do odlaska na odmor propustili puno prilika da preokrenu rezultat, tačnije u tome ih je osujetio Šego. Hrvoje Horvat se odlučio da napada 7 na 6, što je izgledalo dosta dobro najpre zahvaljujući dobroj saradnji Kevića sa pivotmena, ali je i dalje izostajalo ono najvažnije – realizacija.

Slično kao i početkom prvog, Nekse je imao velike probleme u napadu i na startu drugog poluvremena. Nisu više izabranici Hrvoja Horvata uspevali da naude Monpeljeu ni veštačkim viškom, pa su gosti vrhunsku odbranu materijalizovali lakim golovima i u 40. minutu poveli sa maksimalnih 16:11.

Tajm-aut je dao rezultata, razbranio se Mihajlo Radovanović, a Živan Pešić je u 47. minutu smanjio na 16:18. Igrao se 51. kada je bomba Tonija Vozaba potpuno vratila nadu „Gromovima“, 18:19. Međutim, Monpelje je dobrim napadom čuvao prednost igrom gol za gol. Uprkos dve intervencije Šega u nizu, Nekse je konačno dobio priliku za izjednačenje, nakon nekoliko tehničkih grešaka gostiju. Imao je Fran Mileta čist zicer na desnom krilu 60 sekundi pre kraja, ali se ponovo ukazao Šego.

Ipak, mladi Mileta se brzo iskupio, ukrao je loptu i omogućio lak gol Jeliniću za izjednačenje pola minuta pre kraja. Kanaje nije želeo tajm-aut, što se ispostavilo kao dobar potez, pošto je Ričardson sedam sekundi pre kraja pogodio za 22:23. Horvat je pozvao na poslednji dogovor, ali je napad jako loše organizovan, i završen velikom greškom Vozaba, koji je predao loptu u ruke protivniku.