DRUGA DIMENZIJA: Lagana šetnja Kila kroz Zagreb - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa DRUGA DIMENZIJA: Lagana šetnja Kila kroz Zagreb

DRUGA DIMENZIJA: Lagana šetnja Kila kroz Zagreb

Teško je bilo poverovati da PPD Zagreb može do bodova protiv Kila na startu nove sezone EHF Lige šampiona, ali je odnos snaga dva rivala terenu više ličio na lakši trening nemačkog šampiona nego na takmičarsku utakmicu.

Pred praznim tribinama zagrebačke arene, domaćin nije uspeo da učini baš ništa što bi makar na periode nadomestilo razliku u kvalitetu, pa su „Zebre“ bez problema upisale startni trijumf, rešivši pitanje pobednika već u prvom poluvremenu – 31:21 (14:6).

„Crno-beli zid“ ukazao se pred momcima Igora Vorija od samog starta, pokvarivši evropski debi legendarnog pivotmena na poziciji prvog trenera najtrofejnijeg hrvatskog kluba. Granitna zona, raspoloženi Kvenšted i nedostatak sreće (mnogo puta šutevi završavali na okviru gola), sveli su PPD Zagreb na samo šest golova u prvom poluvremenu.

Apatija sa tribina prenela se i na teren, rezultatska neizvesnot trajala je svega par minuta. Serijom 4:0, crno-beli su poveli sa 6:2, i praktično do kraja meča povećavali prednost igrajući u laganom ritmu, iako im napad nije blistao u prvom delu. Bezuspešno su „“Plinari“ pokušavali da promenama na oba kraja terena nađu modus u kojem bi makar parirali rivalu do kraja meča. Početkom nastavka prednost gostiju postala je dvocifrena, pa su i oni malo spustili gard u odbrani, a Filip Jiha je svim igračima sa klupe dao priliku, izuzimajući golmana Landina.

PPD Zagreb: Ašanin 10 odb, Ristanović – Božović 4, Mandić 3, Vuglač 3, Burić 2, Božić-Pavletić, Matanović, Mrakovčić 1, Stojnić, Šipić, Ravnić, Vistorop 6, Vlah, Grahovac, Klarica 2

THW Kil: Kvenšted 11 odb, 1 gol, Landin – Sagosen 7, Vajnhold 3, Ekbeg 6, Duvnjak 2, Vinček 1, Vager 1, Zarabec 2, Damke, Rainkind 5, Pekeler 1, Landin Jakobsen 2

Semafor: 0:1, 1:2, 2:6, 5:8, 5:11, 6:15, 11:20, 13:23, 15:26, 17:29, 20:30

Igrač utakmice: Sander Sagosen