Drugi uzastopni poraz: Olborg prejak za Vardar u Danskoj - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Drugi uzastopni poraz: Olborg prejak za Vardar u Danskoj

Drugi uzastopni poraz: Olborg prejak za Vardar u Danskoj

Rukometaši Vardara doživeli su drugi uzastopni poraz u grupnoj fazi EHF Lige šampiona. U okviru petog kola, Olborg je pred svojim navijačima slavio 33:29 (16:13), i tako se osvetio za poraz u Skoplju pre dve nedelje.

Danski šampion je sada na čelu tabele sa osam bodova, dok je Vardar ostao na pet.

Gosti su bili oslabljeni izostankom Borka Ristovskog, junaka dvoboja ovih rivala od pre dve nedelje. Domaćin je vodio od početka do kraja, ali u prvom poluvremenu nije uspeo ozbiljnije da se odlepi, uprkos početnih 3:0.

Vardara je u igri držio Timur Dibirov, koji je postigao čak devet golova u prvom poluvremenu.

Vardar je pao početkom nastavka. Najpre je Olborg serijom 3:0 podigao na 19:13, Vujović je menjao, pokušavao da trgne svoj tim, ali nije uspeo. Uskoro je na semaforu pisalo 26:18, međutim, usledila je fenomenalna serija crveno-crnih od 9:1.

Šest minuta pre kraja, gosti su se potpuno vratili u igru golom Njokasa za 29:27, ali su momci Stefana Madsena u poslednjem trenutku prekinuli napadačku krizu i uspeli da spreče veću dramu u završnici.

Vardar u sledećem kolu dočekuje Kil, dok Olborg ide na noge Pik Segedu.

Aalborg Handball – Vardar 1961 33-29 (16-13)

Aalborg Handball: Aron Palmarsson 8, Buster Juul-Lassen 5, Felix Claar 5, Martin Larsen 3, Nikolaj Christensen 3, Kristian Bjornsen 3, Lukas Sandell 2, Jesper Nielsen 2, Sebastian Barthold 1, Rene Antonsen 1.

Vardar 1961: Timur Dibirov 9, Alix Nyokas 7, Yoel Cuni 3, Ante Gadza 3, Olivier Nyokas 2, Filip Taleski 2, Jan Czuwara 1, Darko Djukic 1.