Egipat bolji od Makedonije u prvom kontrolnom meču - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Egipat bolji od Makedonije u prvom kontrolnom meču

Egipat bolji od Makedonije u prvom kontrolnom meču

U prvom od dva planirana kontrolna meča u ovoj EHF nedelji, Egipat je u Kairu savladao Makedoniju 32:25 (12:10). Isti rivali će se na istom mestu sastati u subotu od 17.00.

Puno konfuzije i grešaka bilo je u igri obe selekcije tokom prvih 30 minuta. Makedonija je u 15. minutu vodila sa 6:4, ali su potom Egipćani preuzeli dirigentsku palicu, i dugo držali plus dva. Taleski je bio najkonstantniji u bekovskoj liniji, pa je najviše vremena i proveo na terenu, a dobro je branio golman Mitrevski. Međutim, kada su gosti početkom nastavka propustili priliku da izjednače, „Faraoni“ su se odlepili i stekli odlučujuću prednost.

Do 50. minuta, prednost je narasla na nedostižnih 26:19, najviše zahvaljujući velikom broju grešaka makedonskih igrača.

Filip Taleksi bio je najefikasniji u redovima balkanske reprezentacije sa šest golova, Cvetan Kuzmanovski dao je četiri, Madžovski tri a Peševski, Velkovski i Filip Kuzmanovski po dva.