EHF Evrokup: Slovenj Gradec eliminisao Makabi nakon sedmeraca! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF Evrokup: Slovenj Gradec eliminisao Makabi nakon sedmeraca!

EHF Evrokup: Slovenj Gradec eliminisao Makabi nakon sedmeraca!

Balkansko podneblje imaće još jednog predstavnika u 2. kolu EHF Evrokupa. Slovenj Gradec uspeo je da nadoknadi minus četiri iz prve utakmice i savlada Makabi Rišon Lezion 34:30 (15:13), da bi nakon penal serije (4:2) eliminisao tim iz Izraela.

Obe utakmice odigrane su u Gradecu. Dan ranije, u subotu, Makabi je bio bolji 31:27, i do poslednjih minuta revanša delovalo je da će Ivan Karačić, Pavel Atman, Gradimir Čanevski i drugovi proći dalje.

Međutim, Slovenj Gradec se uzdigao i slavio na volšeban način. Trinaest minuta pre kraja, gosti su vodili sa dva razlike, odnosno šest u ukupnom zbiru. Dva minuta pre kraja, na semaforu je pisalo 31:30 za domaćina, a onda su u samoj završnici Bulović, Cvetko, pa ponovo Bulović, uz odbranjen sedmerac Gašpera Dobaja, doneli slovenačkom predstavniku  34:30. Šokirani Makabi nije imao šanse u penal seriji…

Rok Cvetko bio je najefikasniji sa deset golova, Žan Šol postigao je sedam, Bulović, Štrumpfl i Eskeričić dodali su po četiri. Na drugoj strani, sjajan je bio Jermijahu Sidi sa 13 pogodaka. Ivan Karačić je dao pet, Atman tri, a Čanevski sakupio 12 odbrana.

Naredni rival Slovenj Gradeca biće norveški Nerbo. Prva utakmica na programu je krajem oktobra.