EHF Kup: Minimalan poraz Partizana u Luksemburgu i lagan prolaz u 1/16 finala - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF Kup: Minimalan poraz Partizana u Luksemburgu i lagan prolaz u 1/16 finala

EHF Kup: Minimalan poraz Partizana u Luksemburgu i lagan prolaz u 1/16 finala

Bez većih poteškoća i neizvesnost, rukometaši Partizana izborili su plasman u drugo kolo, odnosno šesnaestinu finala EHF Kupa. Sedam dana nakon ubedljivih 33:22 na Banjici, crno-beli su poraženi od Beršema u Luksemburgu 31:30 (13:16), ali nijednog trenutka nisu ugrozili pobedu u ukupnom skoru.

Crno beli su tokom prvog poluvremena imali i plus pet na svom kontu, ali su se u nastavku opustili i dopustili preokret. Od kada je domaćin poveo u 38. minutu, na snagu je stupila rezultatska klackalica koja je klackala do samog kraja Pirovu pobedu Beršemu doneo je Hofman sa sedam metara, deset sekundi pre kraja.

BERŠEM-PARTIZAN 31:30 (13:16)

Beršem: Mejers 3 odbrane, Liškai 1 odbrana – Šolten 6, Caco 5, Britner 4, Bil 2, Stein 2, Hofman 8, Vejer 2, Ervačanin 1, Peters 1

Partizan: Čolović 4 odbrane, Đorđević – Petrić 6, Ivanović 6, Zečević 4, Radivojević 3, Mićić 3, Pisarić 2, Radovanović 2, Popović 2, Živković 1, Dragović 1