EHF Kup: Partizan eliminisan nakon drame u Rumuniji - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF Kup: Partizan eliminisan nakon drame u Rumuniji

EHF Kup: Partizan eliminisan nakon drame u Rumuniji

Crno-beli nisu izdržali. Nakon pobede 30:36 u Beogradu, Partizan je izgubio od Baia Marea u Rumuniji 28:23 (12:11), i nije uspeo da se plasira u osminu finala EHF Kupa.

Srpski predstavnik je dva minuta pre kraja imao rezultat koji ga vodi dalje (26:23), ali je nakon tajm-auta domaćin postigao dva gola, a nije primio nijedan. Odlučujući je bio pretposlednji napad Partizana, pri rezultatu 27:23, kada su arbitri dosudili grešku u koracima Đorđa Pisarića.

Zbog manjeg broja postignutih golova u gostima, timu Nenada Maksića nije odgovarao ni poraz od četiri razlike, pa su u poslednjih 60 sekundi prešlo na maksimalan rizik, koji nije urodio plodom. Pogodak Buguleta sa crte razrešio je sve dileme.

Baia Mare je vodilo čitavim tokom meča, ali je Partizan većim delom imao rezultat koji ga vodi dalje. Prednost domaćina je tokom drugog poluvremena varirala od dva do četiri gola, da bi tek u poslednjem minutu stigli do maksimalnih plus pet.

Nezaustavljiv je bio Milan Kotrc sa 12 pogodaka iz 13 pokušaja, realizovavši svih sedam sedmeraca (u odnosu na tri Partizana). Kod crno-belih, najefikasniji su bili Ivanović i Maksić sa po šest pogodaka,

BAIA MARE-PARTIZAN 28:23 (12:11)

BAIA MARE: Buzogani 6 odbrana, Terekov 2 odbrane – Kotrc 12, Vujić 4, Vujović 4, Buzle 2, Huta 2, Čip 1, Bugulet 1, Nađi 1, Ćabut 1, Teka, Da Silva

PARTIZAN: Trnavac 6 odbrana, Čolović – Maksić 6, Ivanović 6, Živković 4, Kojadinović 3, Petrić 2, Pisarić 1, Mićić 1, Radovanović, Popović, Dragović

Sedmerci: Baia Mare 7/7, Partizan 3/3

Isključenja: Baia Mare 8 minuta, Partizan 10 minuta