EHF Kup: Pobeda Vojvodine, porazi Šapčana, Prilepa, Budve, Varaždina... - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF Kup: Pobeda Vojvodine, porazi Šapčana, Prilepa, Budve, Varaždina…

EHF Kup: Pobeda Vojvodine, porazi Šapčana, Prilepa, Budve, Varaždina…

Balkanski klubovi nisu se dobro proveli na otvaranju evropske sezone u EHF Kupu. Jedino je novosadska Vojvodina slavila u subotnjim mečevima na gostovanju luksemburgškom Kaerjengu 31:30, a revanš je već danas od 17 časova, dok su ostali timovi, po svemu sudeći, ostali bez plasmana u naredno kolo.

Metaloplastika je položila oružje pred Dinamom iz Astrahana 24:30, Varaždin je bio preslab za Ankaru 24:32 u Turskoj, a Prilep pred svojim navijačima za švajcarski Vintertur 19:42. Budvanska Rivijera poražena je u grčkoj Veriji od Filiposa 30:24.

Kaerjeng – Vojvodina 30:31 (15:15)

Luksemburg – Dvorana: Um Dribel u Bašarageu. Gledalaca: 600. Sudije: Jaskins i Zabko (Letonija). Sedmerci: Kaerjeng 3 (2), Vojvodina 4 (4). Isključenja: Kaerjeng 10, Vojvodina 12 minuta.

KAERJENG: Ožer, Temelkov 2, Trivić 4, Johanson 4, Jakobi, Nikoleti 2, Volpi 5, Humel, Mihels, Kosanti, Sperti 3, Molitor 1, Meis 7, Šreder 2, Tironceli, Kenusa.

VOJVODINA: L. Arsenić, Orbović 10, Milić, Popov, Todorović 4, Ostojić 3, Stojanović 6, N. Arsenić 1, Bojanić 1, Pešić 1, Stanković 4, Jandrić, Grozdanić, Vučković, Datukašvili, Gugleta 1.

Metaloplastika – Dinamo Astrahan 24:30 (11:15)

Šabac – Gledalaca: 800. Sudije: Časkis i Cakonas (Grčka). Sedmerci: Metalopastika 4 (3), Dinamo 5 (5). Isključenja: Metalopastika 4, Dinamo 10 minuta.

METALOPLASTIKA: Milovanović 9, Dakić 1, Dragutinović, Srdanović 1, Došen, Marinović 2, Protić, Petrović 3, Bomaštar (2 odbrane), Marković, Milenković (5 odbrana), Đukić 1, Jezdimirović 4, Mitrović 2, Dragićević, Jevtić 1.

DINAMO ASTRAHAN: Džusupkerejev, Kokhan 9, Poljakov, Ermakov, D. Vasilev 4, Černičenko, Kantemirov 3, Krijošin (19 odbrana), Tatarin 5, V. Vasilev 1, Orlov, Denčenkov 2, Predibajlov 4, Artamonov 2.