EHF LŠ: Celjani stali u poslednjih 15 minuta, Skjern nosi bodove u Dansku - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF LŠ: Celjani stali u poslednjih 15 minuta, Skjern nosi bodove u Dansku

EHF LŠ: Celjani stali u poslednjih 15 minuta, Skjern nosi bodove u Dansku

Stefan Branežac

Svoj prvi susret u novoj sezoni EHF Lige šampiona odigrali su rukometaši Celja i Skjerna. Iskusniji sastav iz Danske, slavio je na gostovanju u Sloveniji rezultatom 26:27 (13:12).

Celje PL – Skjern 26:27 (13:12)

Dvorana Zlatorog

Sudije: Pišon – Reveret (Francuska)

Celje PL: Vujović 3, Jurečić, Malus 1, Razgor 4, Ovniček 4, Marguč 3, Šarac 3, Grošelj 3, Nenadić 2, Pantjar 2 odbrane, Ferlin 10 odbrana, Kodrin 2, Horžen, Makuc, Anić, Bećiri 1

Skjern: Nilsen 1 odbrana, Jakobsen 1, T.M. Konradson, Egert Magnusen 8, Mikelsen, Konradson J. 5, Stenbaken, Gustavson 11 odbrana, Grebenc 2, Mirhol 3, Kristensen 2, Augustinusen 3, Tangen 3

Semafor: 0:2 (4.) 2:2 (6.) 4:3 (9.) 5:6 (15.) 7:6 (16.) 7:9 (20.) 13:12 (30.) 18:15 (39.) 18:18 (41.) 20:18 (44.) 21:24 (53.) 26:27 (60.)

Prvi susret dva tima u novoj sezoni elitnog klupskog takmičenja doneo je neizvesno prvo poluvreme, u kojem su se istakli golmani obe ekipe. Gosti iz Danske došli su do prednosti od dva gola nakon četiri minuta susreta, da bi ubrzo domaći sastav uspostavio kontrolu na terenu. Ekipe su se smenjivale u vođstvu sve do 20. minuta, kada Skjern serijom 3:0, nakon pogotka Jespera Konradsona ponovo stiče +2, 7:9. Nisu se predavali izabranici Branka Tamšea, devet minuta kasnije, odgovorili su iskusnijem rivalu na isti način, serijom 3:0 prelaze u vođstvo, 12:11. Do odlaska na odmor, Celjani su zadržali prednost od jednog gola, 13:12.

Start drugog poluvremena doneo je bolju igru slovenačkog šampiona, koji je u prvih deset minuta nastavka prvi put na susretu došao do tri gola prednosti, 18:15. Usledio je munjevit odgovor četvrtfinaliste Lige šampiona iz prošle sezone, golovima Konradsona i Egerta gosti stižu do egala. Bolje je u tim trenucima delovao domaći sastav, Vujović i Ovniček doneli su svom timu ponovo prednost od dva gola, 20:18. Međutim, niz tehničkih grešaka rukometaša Celja u fazi napada, iskoristio je Skjern na najbolji način. Serijom 5:0 danski šampion preokrenuo je situaciju u svoju korist, sedam minuta pre kraja susreta, na semaforu je stajalo 21:24, za sastav koji predvodi Ole Nergard.

Poslednju priliku da dođu do bodova na ovom susretu propustili su igrači Celja dva minuta pre isteka vremena, kada je Nilsen zaustavio udarac Ovničeka sa sedam metara. Iako se ušlo u neizvesnu završnicu, iskusni sastav iz Danske, sačuvao je stečenu prednost do kraja utakmice i zabeležio prvu pobedu u novoj sezoni EHF Lige šampiona. Konačan rezultat postavio je Razgor sa linije sedam metara, 20 sekundi pre kraja susreta, 26:27.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bili su Razgor i Ovniček sa po četiri pogotka, dok se u Skjernu istakao Egert sa osam golova, pet je dodao Jesper Konradson.

U drugom kolu grupe B EHF Lige šampiona Celje će na gostovanje u Pariz, dok će Skjern na svom terenu dočekati Motor Zaporožje.