EHF LŠ: Metalurg izdržao 30 minuta u Lisabonu - Tatran osvojio Istanbul - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF LŠ: Metalurg izdržao 30 minuta u Lisabonu – Tatran osvojio Istanbul

EHF LŠ: Metalurg izdržao 30 minuta u Lisabonu – Tatran osvojio Istanbul

Jedno dobro poluvreme nije bilo dovoljnoj najmlađoj ekipi u EHF Ligi šampiona, skopskom Metalurgu, da izbegne poraz u Lisabonu. Sporting je dodao gas u drugom delu i rutinski savladao tim Danila Brestovca 34:26 (13:13) koji se držao prvih 30 minuta tokom kojih je u par navrata imao dva gola prednosti.

Sporting – Metalurg 34:26 (13:13)

Sporting: Ašanin, Veitia Valdez 3, Araujo 4, Bjelanović, Ruezga 5, Karol 2, Solha 5, Čudić, Tiago Roča 1, Karneiro 2, Fabio Roča 6, Stjepanović, Gionea 1, Nikčević 4, Frade 1 i Skok.

Metalurg: Tomovski (10 odbrana), Danilovski (2 odbrane), Lazarevski 4, Jaganjac 3, Dimitrioski, Tokić 2, Šilegov 1, Tankoski 6, Serafimov 5, Miličević 2, Madžovski, Stojanović 3 i Arsenovski.

Slovački Tatran upisao je važnu pobedu na startu EHF Lige šampiona u Istanbulu. Tim Slavka Goluže savladao je Bešiktaš 28:22.