EHF LŠ: Motor odneo čitav plen iz Celja! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF LŠ: Motor odneo čitav plen iz Celja!

EHF LŠ: Motor odneo čitav plen iz Celja!

Nakon sjajne pobede prošle nedelje u Zagrebu, rukometaši Celja nisu uspeli da vežu drugi trijumf i načine veliki korak ka osvajanju šestog mesta u grupi B, koje vodi u narednu fazu EHF Lige šampiona. U uzbudljivoj završnici, slovenački šampion je na svom terenu poražen od ukrajinskog Motora 31:32 (14:17).

Uspeli su izabranici Tomaža Ocvirka da sustignu minus tri u samom finišu, imali i napad za remi sa igračem više, ali su ga smušeno organizovali. Pokušaj Šarca iz deveterca na isteku vremena je izblokiran, pa je ekipa iz Zaporožja proslavila prvi ovosezonski trijumf, nakon tri poraza.

RK Celje Pivovarna LaškoIvić 9 obramb, Vujovič 3 obrambe; Cvetko 1, Mazej, Razgor 1, Marguč 2, Šarac, Grošelj 2, Poteko 2, Kodrin 4, Horžen 1, Grebenc 2, Mlakar 3, Leban 6, Novak 7/4, Načinović

Motor Zaporožje: Maroz 10 obramb, Viunik; Vujović 1, Kubatko 3, Babichev, Malasinskas 3, Pukhouski 6, Denysov 2, Orbović 4, Kozakevych 3/2, Horiha 1, Gurkovsky 4, Burzak 1, Kasai, Minotsky 1, Bokhan 3

Celjani su bolje počeli, poveli sa 4:1, ali je potom Motor polako preuzimao kontrolu. Najpres u gosti izjednačili na 10:10, prvi put su poveli sa 11:12 a potom stekli opipljivih 12:15, i tu razligu sačuvali do velikog odmora.

Za 10 minuta nastavka, slovenački prvak je uspeo da izjednači na 20:20 golom Grebenca, ali je ponovo usledila oscilacija koju su Ukrajinci iskoristili da se odlepe na 22:25. Četiri minuta pre kraja, Patrik Leban je pogodio za 30:30, kasnije je Novak izjednačio sa sedam metara, ali je na isti način Kozakevič uzvratio, i, ispostavilo se, postavio konačan rezultat.

U domaćim redovima istakli su se Domen Novak sa sedam, Patrik Leban sa šest i Tilen Kodrin sa četiri gola, dok je tri puta pogodio Žiga Mlakar. Kod pobednika, najefikasniji je bio Pukovski sa šest, dok su Orbović i Gurkovski dodali po četiri.

Za oba tima, kao i sve ostale u Ligi šampiona, sledi tronedeljna pauza usled kvalifikacionig mečeva reprezentacija za EURRO 2022.