EHF LŠ: Panić rešio dramu, Vardar ispustio priliku u Brestu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF LŠ: Panić rešio dramu, Vardar ispustio priliku u Brestu

EHF LŠ: Panić rešio dramu, Vardar ispustio priliku u Brestu

U prvom kolu nove sezone EHF Lige šampiona, Meškov Brest je na svom terenu nakon drame savladao još uvek aktuelnog šampiona Vardar 24:22 (12:10). Tim iz Skoplja je imao prednost u samom finišu meča, ali u poslednjih pet minuta nije uspeo da postigne gol, što se ispostavilo ključnim.

Junak utakmice je Marko Panić, koji je u drugom poluvremenu vukao svoj tim na splećima, pogađavši iz svih pozicija i obema rukama. Vardar ima za čim da žali, jer je delovalo tokom drugog poluvremena da ima utakmicu u rukama, ali je Meškov u završnici jednostavno imao više energije.

MEŠKOV BREST: Pešić 7 odb, Matskevič 4 idb – Vailupov 6, Panić 7, Škurinski 3, Jurinok 2, Vranješ, Skube 1, Šumak, Pačkovski, Selvasjuk 1, Malus 1, Santalov, Budžeika, Tamašuk, Vjarhječuk, Pačkovski 1

VARDAR: Ristovski 13 odb, Kantegrel, Kizić – Vujin 6, Jotić 2, Čupić 5, Dibirov 2, Gadža 2, Stoilov, Geogrievski, Kalaraš 1, Valčak, Disinger 4, Taleski, Dimitrioski, Vekić

Semafor: 1:0, 1:2, 4:2, 5:6, 11:7, 12:1o, 15:11, 15:17, 18:18, 18:20, 21:21, 21:22, 23:22

Igrač utakmice: Marko Panić

Nije Vardar delovao loše u prvih 30 minuta, međutim, Meškov Brest je znao da iskoristi dve „crne rupe“ u igri gostiju od po četiri minuta – najpre je serijom 3:0 poveo sa 4:2, a potom je sa četiri uzastopna pogotka stekao maksimalnih 11:7.  Ne računajući pomenute periode, gosti su uspevali da održavaju odgovarajući ritam igre, najviše zahvaljujući veteranima Ristovskom, koji je odbranio nekoliko zicera, i probuđenom Vujinu, koji je sa nekoliko „bombi“ konačno podsetio na najbolje dane svoje karijere.

Uprkos tome, domaćin je na krilima raspoloženog Vailupova održavao prednost i na odmor otišao sa dva gola viška. Najbolji strelac Meškova je svojim šestim golom početkom nastavka ponovio maksimalnu prednost, 15:11, ali je onda Vardar ponovio najboljih 10 minuta ove sezone iz duela sa Zagrebom.

Dvocifren broj minuta prvak Evrope nije primio gol, Ristovski je nastavio da briljira ali je ovoga puta ima odličnu pomoć svoje odbrane. Na suprotnoj strani, ređale su se lopte u mreži Pešića, i Vardar serijom 6:0 preokreće i dolazi do prednosti od 17:15.

Ručnu je povukao Panić prekinuvši seriju rivala, i vrativši ravnotežu, ali je Vardar i dalje bio tim koji kontroliše meč. To je pokazala i maestralna solo-partitura Gadže za 20:18 u 51. minutu, kada je Alonso bio primoran na svoj poslednji tajm-aut.

-VARDAR BEZ GOLA U POSLEDNJIH 5 MINUTA MEČA

Ponovo se ukazao Panić – BiH reprezentativac je koristio svoj jedinstven talenat i pogađao čas levom, čas desnom rukom. Jurinok je uhvatio odbitak nakon 11. odbrane Ristovskog i izjednačio ali je Vujin brzo uzvratio, a onda je Borko nakon brzog centra zaustavio zicer Vailupova.

Uzvratio je Matskevič u idealnoj prilici za Stoilova, a Malus je to kaznio solo akcijom za 21:21, šest minuta pre kraja. Čupić je potom protrčao sa desnog krila skoro na levo, i proturio loptu kroz noge golmanu za 21:22. Trčali su momci Stevčeta Aluševskog rame uz rame sa značajno mlađim protivnicima i sprečavali brzi centar u koji se očigledno uzdao Alonso.

Jotić je lansirao loptu preko gola iz dosta povoljne pozicije, a Paniću se u polukontri uz dosta sreće odbila lopta u ruke na ziceru – 22:22.

Počeo je 59. minut kada jeVujin izgubio loptu, a Škurinski preleto Vardarov blok i vratio prednost Meškov Brestu. Aluševski nije imao kud, pozvao je na poslednji dogovor, ali on nije realizovan, pošto je gorostasni Šumak izbio loptu iz ruku Stoilova. Morao je Vardar da rizikuje i ostavi prostor kako bi eventualno dobio još jednu priliku, ali Marko Panić to nije dozvolio, i svoji maestralnu partiju krunisao poslednjim pogotkom na meču.

Novu priliku za prve bodove, Vardar će imati za osam dana kada će dočekati Elverum.