EHF LŠ: Partizan greškama u poraz - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF LŠ: Partizan greškama u poraz

EHF LŠ: Partizan greškama u poraz

aleks

Rukometaši Partizana poraženi su od ruske ekipe Čehovski medvedi sa 27:31 (14:11). Najzapaženiji u domaćem timu bili su Uroš Mitrović sa 6 golova i  Mihailo Radovanović sa 12 odbrana. Kod gostiju najefikasniji bili su Timur Dibirov sa 7 i Vasili Filipov sa 5 pogodaka.

PARTIZAN – ČEHOVSKI MEDVEDI 27:31 (14:11)

Niš – Hala: Čair, Gledalaca: 2500

Sedmerci: Partizan 1/0, Č.Medvedi 6/3.

Isključenja: Partizan 12, Č.Medvedi 10 minuta.

Sudije: Birč-Stenrand (Danska).

PARTIZAN: Vasić 2 odbrane, Radovanović M. 10 odbrana (2 sedmerca), Radovanović A., Ilić V. 2, Ilić N. 2, Milošević, Mešter, Pavlović 4, Žujović, Radanović, Kajganić 4, Ivošević 2, Mitrović 6, Potić, Marsenić 2, Radivojević 5.

Č.MEDVEDI: Grams 2 odbrane, Stochl 10 odbrana, Filipov 5, Aslanjan 3, Evdokimov, Černoivanov, Šelmenko 4, Gorbok 2, Rastvorcev 4, Dereven, Šiškarev 4, Košman, Čipurin 2, Kokšarov, Dibirov 7/3, Žitnikov 1.

Igra Partizana od sjaja do očaja. Crno-beli odigrali odlično u prvom poluvremenu, a u drugom – potpuni kolaps.

Partizan se na pravi način suprotstavio lideru na tabeli i u prvom delu susreta odigrao izjednačeno. Činjenica je da su domaći igrači dosta dobro odigrali sa igračem manje u polju i održavali rezultatski priključak, s obzirom da su danske sudije svaki iole jači kontakt igrača Partizana kažnjavale sa dva minuta isključenja. Zapažene uloge imali su golman Radovanović u odbrani, a za pogotke su bili zaduženi Pavlović i Radivojević. Pri rezultatu 9:10 u 23. minutu, trener gostiju traži minut odmora, koji je više prijao igračima Partizana. U preostalih sedam minuta, domaći su odigrali fantastičnu odbranu i raznovrsan napad i tako preokrenuli rezultat na 14:11 na isteku prvog dela susreta.

Sve što su uradili igrači Partizana u prvom poluvremenu, srušilo se za svega tri minuta. Greške domaćih rukometaša ređala su se kao na traci. Medvedi su krenuli silovito i ubrzo stigli do izjednačenja od 14:14. Rezultatska klackalica je potrajala do 38. minuta i rezultata 17:18. Od tog momenta, postojao je samo jedan tim na terenu, tim iz Čehova. Dibirov je presekao sijaset lopti i takve poklone koristio putem kontanapada. Partizan je preko Mitrovića i Kajganića uspevao koliko toliko da održi korak, ali nesavladiva prepreka bio je golman Stochl, koji je odbranio nekoliko važnih lopti u ključnim momentima. Ipak, iako su u 57. minutu gosti imali prednost od 23:31, domaći rukometaši vezanim golovima do kraja, uspeli su da ublaže poraz.