EKS NEMA "ROBOKAPA"! Jaganjac odveo Nexe do brejka u Francuskoj! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EKS NEMA „ROBOKAPA“! Jaganjac odveo Nexe do brejka u Francuskoj!

EKS NEMA „ROBOKAPA“! Jaganjac odveo Nexe do brejka u Francuskoj!

Hrvatski vicešampioni, rukometaši Nexe-a iz Našica napravili su veliki posao već na startu grupne faze EHF Lige Evrope. Tim Branka Tamšea slavio je na gostovanju francuskom Eksu 30:29 (17:14) i tako osvojio bodove koji će mu značiti u borbi za plasman u nokaut fazu drugog po kvalitetu evropskog takmičenja!

Junak susreta bio je Halil Jaganjac. Tim Tijerija Antija imao je večeras Konana i čuvenog snagatora Akambrea, ali je Robokap stigao direktno iz Slavonije. Sjajni levi bek bio je ekstremno motivisan i raspucan, pa je tako devet puta tresao mrežu rivala, a poslednji put tri sekunde pre kraja, što je bio povod za veliko slavlje gostiju!

Vodili su Našičani 17:14 na poluvremenu, da bi domaćin preokrenuo na 28:26 i 29:27 u 53. i 55. minutu, ali im to nije bilo dovoljno za trijumf. Na minut i 40 do kraja, Predrag Vejin nije realizovao sedmerac pri rezultatu 29:29, ali je zatim Eksu dosuđen faul u napadu, što je šansu za pobedu donelo „gromovima“.

Kristjanson je postigao sedam za Eks, dok je za Nexe Vejin postigao pet golova, a Jelinić i Tomić po četiri.