EP juniora: Crnogorci poraženi i od Francuske - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EP juniora: Crnogorci poraženi i od Francuske

EP juniora: Crnogorci poraženi i od Francuske

Crna Gora je grupnu fazu Evropskog prvenstva za igrače do 20 godina u Portugalu završila bez bodova – izabranici trenera Zorana Roganovića poraženi su od Francuske 29:23 (16:12) u poslednjem kolu grupe C.

Prethodno je ovaj nacionalni tim poražen od Švedske i Hrvatske, pa će u nastavku prvenstva igrati za plasman od 9. do 16. mesta.

U duelu protiv Francuske, mladi „lavovi“ bili su ravnopravni u uvodnom delu, da bi protivnik u 10. minutu poveo 7:4. Već u 21. minutu, bilo je 14:8, a na velikom odmoru 16:12. U nastavku meča je Francuska sigurnom igrom sačuvala prednost i došla do druge pobede na prvenstvu, uz poraz od Šveđana.

Luka Vukićević je bio najefikasniji sa pet golova, dok su Bogdan Mijušković i Slaven Lekić postigli po četiri. Luka Nikolić se tri puta upisao u strelce.

Vasilije Pečurica je upisao devet odbrana. Kod Francuza, najbolji Gerik Vensan i Valentan Bzdinga sa po šest pogodaka.

Prvi meč u razigravanju od 9. do 16. mesta, Crna Gora će odigrati u utorak.